Závislost na tabáku, kouření cigaret je považováno za škodlivý zlozvyk, který je nepříznivým faktorem pro vznik celé řady onemocnění. Zapálením cigarety nevstřebává organismus pouze jedovatý nikotin, ale velké množství dalších, pro zdraví nepříznivých látek. Negativní dop ady kouření se neblaze odrážejí jak na zdraví, tak na celkovém vzhledu.

Pokožka
Cigarety se podepisují na rychlejším stárnutí pokožky, vzniku předčasných vrásek. Každodenní vstřebávání velkého množství škodlivých látek vede k horšímu prokrvení pokožky, neboť cirkulace krve je omezená. Kůže kuřáků má žlutý nádech, dochází k jejímu zhrubnutí, cigaretami dostává nepochybně šedivější, unavenější výraz. V neposlední řadě dochází v důsledku kouření ke ztrátě vlhkosti v pleti, kterou odebírá nikotin, ke ztrátě kolagenu, jemuž vděčíme za to, že je pleť pružná a elastická.

Vlasy
Několik studií potvrdilo souvislost mezi kouřením a vypadáváním vlasů. Příčiny tkví pravděpodobně právě v nedostatečném prokrvení pokožky. Celkově zhoršená cirkulace krve v těle může mít za následek poškozování vlasových folikulů a následně nepřiměřené vypadávání vlasů.

Nehty
Žlutavé a nahnědlé nehty mohou souviset s kouřením Látky z cigaretového kouře se totiž ukládají v oblasti prstů a nehtů a způsobují jejich nežádoucí zabarvení. Objevují-li se na palcích drážky, vlnité, příčné rýhy, podle dermatologů vznikají následkem vyššího obsahu zplodin v organismu a bývají typické právě pro kuřáky.

Zuby
Kouřením se mění mikrobiologické prostředí v ústech, proto má chrup kuřáků větší sklon k tvorbě zubního kazu, díky cigaretám se zabarvuje dožluta. I když výrobci přicházejí na trh s novým zubním kartáčkem určeným speciálně pro kuřáky, který má díky speciálním vláknům lépe odstraňovat zažloutnutí zubů, nejlepší cestou je vzdát se tohoto zlozvyku.
(map)
 

Planety radí i varují

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Již čtete 25 let

Fotografie 0016

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

 

 

2148906
DnesDnes463
VčeraVčera773
Tento týdenTento týden3174
Tento měsícTento měsíc16721

Partnerské weby