Se Spiritem do Řecka na dovolenou 2018...

Super cena již od 6 950 Kč

(doprava, program, ubytování)

 POSLEDNÍ PŘÍLEŽITOST​ - LAST MINUTE!!!

Uzávěrka přihlášek na zájezd se Spiritem do Řecka je 25. června 2018!

Pokud se chcete zúčastnit, neváhejte. Navíc zájemci, kteří se závazně přihlásí do tohoto termínu, získají ZDARMA VSTUPENKU na řecký večer.

 

Lektoři - redaktorky Spiritu: Lucie Zemanová a Ludmila Veselá (přednášky na téma - jak se naučit výklad z run, numerologii, jógu prstů, ale také o muzikoterapii, tajemných schopnostech zvířat ad.)

Organizační vedoucí: Jana Soukupová - autorka úspěšných knih o Řecku

Termín: 8. – 21. 9. 2018, doba pobytu: 12 dní/11 nocí (příjezd 9. 9. dopoledne, odjezd 20. 9. odpoledne)

Ubytování: Hotel na břehu moře-AFRODITE ROOMS, letovisko Nea Vrasna - pokoje jsou vybaveny sociálním zařízením a kuchyňkou

Dvoulůžkové studio (výhled na moře): 4 200 Kč/osobu

Čtyřlůžkové studio (výhled na moře):

Při obsazení 3 osobami: 3 700 Kč/osobu

Při obsazení 4 osobami:2 850 Kč/osobu

Přistýlka (rozkládací lůžko k plně obsazeným stálým lůžkům): 1 500 Kč

Cena zahrnuje: Ubytování včetně energií, ložní prádlo a ručníky, závěrečný úklid, oláž s obsluhou a wifi, služby delegáta-tlumočníka, program Spiritu

Cena nezahrnuje: Stravu, zdravotní pojištění

V dosahu: Lékařské a bankovní služby

Doprava: Autokar Praha – Soluň + transfer Soluň – Nea Vrasna a zpět, cena celkem za dopravu: 4 100 Kč/os

Nástupní místa: Praha, Brno, Bratislava, doprovod delegáta Spiritu po celou cestu

Možnosti stravování:

- Snídaně (11x): + 1 500 Kč

- Polopenze (11x snídaně +11x jedno hlavní jídlo): 4 500 Kč(hlavní jídlo, pečivo, salát nebo ovoce a nápoj)

Možnost zakoupení zájezdu formou dárkového poukazu.

Záloha při rezervaci zájezdu: 4 000 Kč. Doplatek do 31 . 6. 2018

 Další informace a objednání zájezdu na e-mailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo na telefonu: 472 741 989.

 O letovisku: Nea Vrasna leží na břehu Egejského moře, v srdci rozsáhlého Strymonského zálivu, na hranici okresu Chalkidiki, přibližně 80 km od metropole severního Řecka Thessaloniki (Soluň). Spolu s letovisky Stavros a Asprovalta tvoří trojici ideálních turistických cílů pro všechny, kteří hledají kombinaci klidného ubytování a prostoru na pláži s možnostmi poznávání, zábavy, nákupů i dobrého jídla. Čisté a velmi slané Egejské moře má navíc blahodárné účinky na léčbu mnohých kožních, dýchacích a pohybových chorob. Záliv Strymonikos lemuje téměř 20 kilometrů písečné pláže s pozvolným vstupem do moře. Rovinu kolem moře obklopují hory a díky dostatku vody v oblasti je záliv překrásnou kombinací modři a zeleně. Pobřežní zóny letovisek tvoří upravené promenády s restauracemi, rychlým občerstvením, kavárnami a plážovými bary. Za nákupy se můžete vydat na trhy nebo do kamenných obchodů v obci, v nevelké vzdálenosti od center naleznete i hypermarkety.

Oblast nabízí mnoho míst vhodných pro pěší túry či výlety za historií i přírodními krásami.

Tipy na výlety:

Výlety se objednávají na místě u delegáta. Uvedené tipy a ceny jsou orientační, nabídka v místě je širší. V případě odpovídajícího zájmu lze na místě objednat výlety „na míru“.

Stagira/Olympiada

Prohlídka antické Stagiry, rodiště Aristotela – slavného filozofa a učitele Alexandra Makedonského. Rozsáhlý archeologický areál nabízí k vidění pozůstatky starověkého a byzantského opevnění, tržiště, akropole a antických obydlí. Z vrcholu Stagiry je neopakovatelný výhled na celý Strymonský záliv a nedaleký ostrůvek Kavkanas – někdejší vězení matky Alexandra Makedonského, královny Olympiady. Příjemným doplňkem pohodového výletu je koupání na pláži nedaleko půvabného městečka Olympiada, případně procházka nebo posezení v samotném městečku.

Cena: 5 euro

Stará Vrasna + Agia Marina

Prohlídka tradiční řecké vesnice, založené spartským vojevůdcem Vrasidasem, návštěva kostela Nanebevzeti Panny Marie s pozůstatkem byzantské věže, procházka k vrasenskému zázračnému prameni. Poté odjezd na poutní místo s kamenným chrámem Svaté Mariny, ochránkyně těhotných žen a dětí, ale také všech nemocných a zraněných, zastánkyně v nouzi a přímluvkyně za splnění všech přání.

Cena: 4 euro

Kavala - Thassos

Celodenní výlet – prohlídka starobylého města Kavala s byzantským hradem a rodným domem zakladatele královské egyptské dynastie Khedira - Mehmeda Ali. Dominantou Kavaly je 52m vysoký akvadukt, táhnoucí se z okolních kopců téměř přes celé město. Poté odjezd do přístavu, odkud se pluje trajektem na ostrov Thassos, označovaný jako zelený klenot Egejského moře. Zhruba po půlhodince zakotví trajekt v hlavním městě, kde je k vidění antické divadlo, zbytky akropole a svatý olivový háj. Výlet lze příjemně kombinovat s koupáním i občerstvením v blízkosti pláže.

Cena: 30 euro, děti do 12 let 20 euro

Thessaloniki (Soluň)

Město založil roku 315 př. Kr. makedonský král Kassandros a pojmenoval ho podle své manželky (sestry Alexandra Velikého) Thessaloniki. S více než milionem obyvatel je Soluň druhým největším řeckým městem a metropolí severního Řecka, významným přístavem, sídlem univerzity a pravoslavného metropolity. Leží při pobřeží Egejského moře, v zálivu Thermaikos. Dominantou nábřeží je pověstná Bílá věž, která sloužila k ochraně města. Soluň je plná památek z různých období. Za vidění určitě stojí kostely Aigos Dimitrios (Sv. Dimitrios je patronem města), Agia Sofia a další, Galeriův oblouk a Rotunda a římská agora. Když vystoupáte k byzantským hradbám, otevře se nádherný pohled na celé město, přístav a moře. Okouzlí vás však i současný život města – majestátní Aristotelovo náměstí doslova na břehu moře, velká tradiční soluňská tržnice i moderní obchody, reprezentativní kavárny a restaurace i skromné podniky jako vystřižené ze starých časů.

Cena: 17 euro, děti do 12 let 12 euro

Cena s večerní plavbou podél Soluně: 23 euro, děti do 12 let 18 euro

Planety radí i varují

Předplaťte si nás

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

1992983
DnesDnes83
VčeraVčera801
Tento týdenTento týden4003
Tento měsícTento měsíc12599

Partnerské weby