Ve vatikánské bazilice sv. Petra a pod ní je pohřbeno (po sv. Jana Pavla II.) 148 papežů. Nacházejí se zde ale i ostatky dalších význačných osobností dějin.

+ Je zde pohřben Jakub II. Stuart král anglický, skotský a

irský (ve Skotsku Jakub VII., poslední král Skotů), jenž se narodil 14. října 1633 v Londýně. Konvertoval ke katolické církvi a musel opustit zemi. Zemřel 16. září 1701 v Saint Germain-en-Laye ve Francii, později byl převezen do Říma a pohřben ve vatikánském podzemí.
+ S ním je zde pohřben jeho syn Jakub III. František a jeho dva synové Karel Eduard (K. E. Ludvík Jan Kazimír Silvestr Severín Maria) a Jindřich Benedikt (J. B. Tomáš Eduard Maria Klement František Xaver). Dále kardinál Stuart (kardinál-biskup ostijský, děkan kardinálského sboru, titulář baziliky Panny Marie Sněžné). Na náhrobku je nápis:
IACOBO III IACOBI II MAGNAE BRIT REGIS FILIO CAROLO EDVARDO HENRICO DECANO PATRVM CARDINALIVM REGINAE STIRPIS STVARDIAE POSTREMIS (Jakub III., Jakub II. Veliký Britů král, syn Karel Eduard, Jindřich děkan otců kardinálů, královny potomci Stuartové pozdější).
 + V hrobce jsou ostatky jejich matky královny Marie Klementiny Sobieské narozené v roce 1702 v Olawě ve Slezku (zemřela 18. ledna 1735 v Římě), jež byla vnučkou polského krále Jana III. Sobieského.

(luv)

Planety radí i varují

Předplaťte si nás

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

2044763
DnesDnes391
VčeraVčera843
Tento týdenTento týden2295
Tento měsícTento měsíc19116

Partnerské weby