+ Při vykopávkách na filipínském ostrově Luzon narazili antropologové na starověké nástroje, které dokumentují, že osídlení tohoto místa je podstatně starší, než se dosud soudilo. Nejstarší prokázané osídlení Filipín zatím představovaly

lidské kosti z jeskyně Callo, jejichž stáří bylo určeno na 67 tisíc let. Nyní byl milník posunutý, a to o více než 600 tisíc let.

+ V roce 2008 otevřeli čínští archeologové hrobku jednoho z tamějších panovníků. Domnívali se, že ji 400 let lidské oči nespatřily. Jaké však bylo jejich překvapení, když zde nalezli předmět, který vypadal jako zkamenělé hodinky s ciferníkem i ručičkami, které ukazovaly deset hodin. A na druhé straně byl dokonce vyrytý nápis Swiss (švýcarský). Odborníci jsou zmateni, protože jsou skálopevně přesvědčeni, že hrobka dynastie Ming nebyla narušena. Vyvstal tedy další záhadný otazník.

+ Sektu esejců známe v souvislosti s Kumránskými svitky. Zda ovládala nějaké pozoruhodné síly a napomohla k legendám o zázracích Kristových, to již dnes nezjistíme. Ovšem víme, že esejci zaměřovali pozornost na oblohu. Jeden ze svitků se totiž věnuje pouze astrologii. Čtení z hvězd nepoužívali jen k věštění, tvrdili například, že podoba člověka souvisí s tím, v jakém se narodil znamení.

(elk)

Planety radí i varují

Předplaťte si nás

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

2094711
DnesDnes720
VčeraVčera973
Tento týdenTento týden1693
Tento měsícTento měsíc16497

Partnerské weby