Za znamení zvěstující smrt byly považovány i přírodní jevy. Osudovým znamením pro rod Cliftonů z Nottinghamshiru bylo ulovit v řece Trentu jesetera. Když měl zemřít člen roku Kirkpatrickových ze skotského Closeburn

Castle, na blízkém jezeře se objevila labuť. Ptáci se údajně objevovali znenadání i před smrtí někoho z rodu Oxenhamů z devonského South Zealu. O tamějším ptáku, který je buď bílý nebo má bílou náprsenku, existuje vůbec první zmínka v traktátu uveřejněném roku 1618 a 1635. Oxenhamové tvrdí, že se tento pták objevil těsně před smrtí hlavy rodu ještě pak v letech 1743 a 1873.

Pozoruhodnou zprávu o znamení nadcházející smrti podává ve svých „Starožitnostech a památkách farnosti Myddle“ z doby kolem roku 1700 Richard Gough. Na statek v devonském Cayhowellu údajně přiletěl týden před něčí smrtí párek holubů. Na statku žila Goughova sestra s manželem, a když jí tu onemocněla tchyně, holubi se objevili zase. Měli zčásti skořicovou, zčásti bílou barvu a Goughův švagr tvrdil, že se tam objevili již před smrtí jeho otce i dědečka. Později se ukázali též u příležitosti smrti samotného švagra a dokonce i Goughova otce.

(pak)

Planety radí i varují

Předplaťte si nás

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

E-Shop

Inzerce týdne

Inzerce aktuální týden

2094707
DnesDnes716
VčeraVčera973
Tento týdenTento týden1689
Tento měsícTento měsíc16493

Partnerské weby