Chybovat je lidské

Kdo občas nezažije nějakou křivdu, nespravedlnost, ústrk, pomluvu, hrubší slovo, jízlivost? Zatímco to někdo považuje za samozřejmou součást života a dokáže se nad to povznést, jiný všechno bere naprosto vážně

a může zahořknout. Důležité je, jak dlouho v sobě negativní emoce zpracovává, zda mu na dlouhý čas znepříjemňují život, otravují myšlenky. Umění odpouštět není snadné, a přesto je možné se mu naučit. Už jenom proto, že hněv, zatrpklost, nenávist, úvahy o pomstě nikam nevedou, navíc tím nesmírně trpí duše. Jak se postarat o její klid? Nepřehrávejte si donekonečna staré křivdy, hádky, nedorozumění, protože vás nikam neposunou. Pamatujte na to, že nikdo není dokonalý a chybovat je lidské. Snažte se ve všem hledat to lepší, dobro, věci vnímat z pozitivního úhlu. Zkuste si odpovědět na otázku, jak vám může vztek, hněv, mrzutost pomoci? Určitě přijdete na to, že je to cesta, která nikam nevede.

Někdy je dřina se rozhodnout

Mnohé studie dokazují, že čím víc má člověk možností, tím těžší je pro něho si vybrat. Do jaké kategorie se řadíte? Máte vždy absolutní jasno, nebo patříte, jak se říká, k váhavým střelcům? Jak na to, pokud se řadíte do druhého tábora? Především nehledejte výmluvy, abyste mohli věci odkládat. Psychologové radí neotálet s rozhodnutím příliš dlouho. Smiřte se s tím, že ho za vás nikdo jiný neudělá, že první krok je pouze na vás.

Důležité je věřit si. Motivace jde ruku v ruce se sebevědomím, silnou vůlí, chutí dokázat nemožné. Možná, že nebudete se svým rozhodnutím nakonec spokojení, ale nikdy svého kroku nelitujte. Každá zkušenost se v životě hodí, důležité je zaměřit se více na pozitivní než na negativní stránku.

Štěstí v přítomnosti

Také máte trvalý pocit, že něco nestíháte? Sotva ráno vstanete, už jste podráždění z toho, co všechno vás čeká a musíte během dne stihnout. Myslíte na to, co musíte zařídit, vylepšit, nakoupit, vyřídit. Vlastně ani večer, když uléháte do postele, se nedokážete zbavit neodbytných myšlenek, starostí, úvah nad tím, co musíte udělat zítra, pozítří, o víkendu, za měsíc. Jste přesvědčeni o tom, že čas se stal vaším úhlavním nepřítelem, že s ním neustále bojujete? Ale vězte, že den má pořád jen čtyřiadvacet hodin. To jen nároky rostou, nespokojenost je intenzivnější, sebevědomí směřuje ke dnu, vede k poraženeckým náladám. Pokud se chcete vyhnout slzám, depresi, úzkosti, frustraci, zkuste žít v přítomnosti, vychutnávejte si každý okamžik. Protože čas při nejlepší vůli nezpomalíte ani nepodplatíte.

(mav)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2760422
DnesDnes468
VčeraVčera458
Tento týdenTento týden1808
Tento měsícTento měsíc8105

Partnerské weby

apartman banner

Zdraviapuvab