Hádka je zdravá, když...

Říká se, že hádka je kořením vztahu. V každém soužití občas přeteče pohár trpělivosti a konflikt je na světě. Vyčistit vzduch, jak se říká, je potřebné, ale musí se vědět, jak na to. Hádka je zdravá v případě, když dvojice hledá

kompromis a společné řešení problému. Neshody není dobré zametat pod koberec, tvářit se, že je všechno v naprostém pořádku. Základem harmonického soužití je komunikace. I v hádce by měl být člověk slušný, vyvarovat se ostrých slov, vulgárních výrazů, jízlivosti, sarkasmu. Pro konstruktivní hádku je důležité tomu druhému pozorně naslouchat, dát si vzájemně prostor pro vyjádření stanoviska, nepřekrucovat skutečnost. Pokud oba partneři přistupují k výměně názorů s jistou dávkou empatie, dokáží nazírat na problémy očima toho druhého, konflikt se mnohem rychleji posune do pozitivnější polohy. Aby konflikt neskončil ve slepé uličce, zakažte si slova „vždycky“ a „nikdy“, nevytahujte na světlo staré křivdy, neohánějte se ultimáty. Nezapomeňte na to, že ke kulantnímu dohadování patří i omluva.

Peníze - ukazatel partnerského štěstí?

Láska je úžasná věc, ale když chybí peníze, může to s její intenzitou pořádně zatřást. Jak naznačují nejnovější průzkumy, u pětiny českých párů končí hovory o finančních záležitostech hádkou. Podle vědců mají větší šanci na pevný partnerský svazek páry, jejichž výše výdělku je podobná, určitá hranice příjmů podporuje stabilitu vztahu. Podle dlouhodobých studií svazek se slabším ekonomickým postavením má prokazatelně mnohem menší šanci na udržení spokojeného soužití. Z průzkumu agentury STEM/MARK vyplynulo, že se ve dvou třetinách domácností partneři skládají na výdaje a rozhodují o nich společně. Bezmála šedesát procent respondentů přiznalo, že si každý vede své finance zvlášť, společný účet má pouze jednačtyřicet procent dvojic. Bez zajímavosti není ani informace, že otázku peněz řeší v rodinách v dvaceti procentech muži, v osmnácti procentech sdílených domácností se o rozpočet starají ženy.

Proč se vyplatí věřit na zázraky?

Máte zrovna pocit, že se vám paní Štěstěna vyhýbá obloukem? Stále řešíte ve svém životě nějaké zádrhele, překážky, starosti, někdy si myslíte, že už padáte na úplné dno? Přestaňte se litovat, závidět lidem, kteří ve vašich očích žádné starosti neřeší, snažte se na problémy dívat z jiného úhlu pohledu. Nepatříte k lidem, kteří věří na věci mezi nebem a zemí? To je škoda. I když se to na první pohled nezdá, zázraky se dějí, někdy jsou opravdu na dosah, jen nevíte, jak se k nim přiblížit. Až se objeví krušné chvíle, nemůžete nic zkazit tím, že si připomenete radosti, které vás v životě potkaly. Snažte se čerpat z výjimečných okamžiků, připomeňte si svá vítězství, dobré skutky, skvělá rozhodnutí, ať už to bylo v profesní či partnerské sféře nebo jinde. Čerpejte radost z každodennosti, obyčejných událostí, situací, z přírody, z milých setkání. Chce to jen být pozornější a všímavější, vnímat každý detail. Pamatujte na to, že sílu a energii navrací láska a také pocit vděčnosti, uzdravující vibrace pro duši budou mít laskavost a úsměv.

(mav)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2786255
DnesDnes616
VčeraVčera1057
Tento týdenTento týden4373
Tento měsícTento měsíc16366

Partnerské weby

apartman banner

Zdraviapuvab