Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/www/spirit.cz/www.spirit.cz/templates/spirit_3_8_2_11_2017/functions.php on line 205

Všechno se nám v život děje z nějakého hlubšího důvodu. Někdy to chce jen větší odvahu věci začít dělat jinak, proměnit svůj obyčejný život za něco výjimečného.

Boj. Někteří lidé žijí s

pocitem hořké zášti a nenávisti v srdci, s oblibou se trefují do slabostí a chyb druhých a posmívají se těm, kteří jsou jiní, odlišní. Z těchto lidí vychází jakási destruktivní nálada, mají předsudky a jsou s druhými v nepřátelských vztazích. Často se více starají o ostatní než sami o sebe. V srdcích takových lidí musí být něco špatného. Kdyby tomu tak nebylo, nebyl by jejich smyslem života boj. Na chvíli se možná cítí silní a důležití, ve skutečnosti ale jde jen o projev jejich nezralosti, malosti a omezenosti. Většinou tito lidé bojují proti druhým, neboť se sami cítí zakomplexovaní, chtějí využít boj ke zviditelnění a získání většího sebevědomí. Sebevědomý a silný člověk je naopak ten, kdo je připraven druhému pomoci a neohroženě se postavit na stranu posmívaných.

Vděk. Vděčnost je jednoduchý návyk, který tvoří zázraky. Je to důležité tajemství našeho života, bez kterého nikdy nebudeme šťastní. Naučte se projevovat vděčnost. Není to vlastnost, ale osobní rozhodnutí. Buďte vděční za maličkosti i za velké věci. Za to, že žijete, milujete, jste milováni, jste zdraví, žijete v hojnosti… To, že vám možná něco z toho chybí, je otázkou minulosti. Vy však žijete přítomností, takže svým poděkováním předesíláte vděčnost za to, co očekáváte v budoucnosti. Jakmile ji začnete upřímně pociťovat, pronikne hlouběji do vašeho nitra a začnou se dít zázraky. Platí přímá úměra - čím budete vděčnější, tím méně si budete stěžovat, budete méně zlostní a nespokojení.

Dokonalost. Slovo dokonalost představuje něco, po čem mnozí touží. To však neznamená nekonečný hon za stavem, kterého nelze dosáhnout. Připusťte, že dokonalost neexistuje, vždy jsou jisté hranice a omezení, ve kterých se musíte pohybovat. Někteří lidé s přehnaným sebevědomím a „ohněm“ v hlavě se však domnívají, že téměř dokonalí jsou. Aby dokázali svoji dokonalost, zaměřují se především na nedostatky druhých. Ve snaze ukázat, že jsou lepší, vyzdvihují svoje zásluhy, zesměšňují a kritizují ostatní. Takovým lidem nevěnujte pozornost a pokuste se je vymazat ze svého života.

(žuk)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2996006
DnesDnes377
VčeraVčera428
Tento týdenTento týden2137
Tento měsícTento měsíc3047

Partnerské weby

apartman banner

Zdraviapuvab