Možná jste se již setkali s podivnými náhodami, stali se svědky zajímavých životních situací a peripetií. Bohaté zkušenosti s tím má spisovatel, režisér, malíř a mystik Harry Telesfor, který své příběhy sepsal do knihy Krušnohorská proroctví. My vám opět nabízíme jeden z nich.

Nehoda

Jak čas plyne, určité věci se projasňují a vybarvují a některé přestávají být překvapením. Když se blížil přelom tisíciletí, začalo se dít postupně to, co jsem jako dítko po utonutí navnímal a cítil, že se to stane. Zřetelně jsem si všímal, že je přímá spojitost mezi tím, co se děje v mysli a co se pak následně projektuje v pomyslně reálném světě, což ještě více zesílilo, když mi v roce 1990 vypnulo srdce při operaci, která trvala 5 hodin a já při boji mezi životem a smrtí zhubl 16 kilo. Každý můj návrat byl provázen nesobeckou myšlenkou. O pár let později, ze soboty na neděli, se mi zdál sen o nehodě pod golfovým hřištěm, zabily se tam ve žlutém autě dvě ženy.

Stál jsem nad nimi a zjistil, že už je má pomoc zbytečná. Vzbudil jsem se celý orosený. Ráno jsem o zlém snu hovořil. O něco později jsem zjistil, že nám došel plyn v bombě na vařiči. Pokud jsme měli mít teplý oběd, nezbývalo, než dojet do nedalekých Karlových Varů a bombu vyměnit. Vyšel jsem před dům a překvapilo mě, že chodník i silnice jsou jak kluziště. Doklouzal jsem pomalu k autu a pak se pomalu sunul vozem k Olšovým Vratům. Chvílemi jsem to chtěl vzdát, že to jednou bez teplého jídla zvládneme. Ale nakonec jsem se dostal na hlavní tah R6 na Vary. Sjížděl jsem zvolna dolů a ve dvojpruhu nahoru mě minula skupinka jak o závod jedoucích vozů. Hlavou se mi prohnala myšlenka, že jestli takhle sportovně prolétnou i ošidnou zatáčku pod golfem, tak někdo skončí ve škarpě.

Dojel jsem na pumpu, ale bombu na výměnu neměli, byly rozebrané. Poradili mi ale, na které benzínce ji seženu. Bylo to přes půl města, a tak jsem se trochu zdržel. Při zpáteční cestě již v zatáčce pod golfovým hřištěm asistovala policie a odkláněla dopravu přes hvězdárnu. Doma jsem jen zahlásil, co se stalo a že nesmíme večer promarnit přehlídku smutných zpráv v televizi. Reportáž o nehodě tam nechyběla, byla o žlutém voze, v němž zahynuly dvě ženy. Za čtrnáct dní jsme se potkali se známým u přátel na Olšových Vratech a příhodu tam vyprávěli. Odzbrojil nás informací, že u toho byl první a nemohl nic dělat.

Celé jsem to zřejmě viděl ve snu jeho očima. Na podobné informace lidé reagují různě. Většinou podle své vlastní míry strachu, protože ten - jak známo - zatemňuje jakékoli uvažování na jakékoli úrovni. Jde taky hodně o obsah a o to, koho se informace dotýká. Nikdy nezapomenu, jak jsem na Silvestra 2006 podal ruku sousedovi a pak tehdejší partnerce druhý den u oběda oznámil mezi řečí, ať se pomalu rozloučí, protože „strejda“, jak ho oslovovaly naše děti, týden po Velikonocích zemře. Dostal jsem neskutečně vyhubováno, jak to mohu říci. Opáčil jsem, že to bylo míněno v dobrém, protože pokud se ho třeba chce na něco zeptat nebo mu něco říci, zůstává už jen vymezený čas. Spory v této oblasti jsem nakonec vyřešil unikátním způsobem. Vybavila se mi zpětně situace se žlutým vozem, a tak jsem prohlásil, že až zase budu něco cítit, tak to řeknu a ona ať se dívá na zprávy. Plný význam to dostalo potom, co „strejda“ týden po Velikonocích zemřel. Dnes, když se s někdejší partnerkou spolu bavíme, mám občas zpětnou vazbu, že spojitost mezi sny a tím, co následuje, začaly fungovat i jí. Vše je jen o pozornosti a pokoře. A důležitá je též myšlenka, že nic nevlastníme, vše nám je jen propůjčeno.
Harry Telesfor
www.telesfor.cz
 

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

3104614
DnesDnes685
VčeraVčera876
Tento týdenTento týden1561
Tento měsícTento měsíc13707

Partnerské weby

apartman banner

Zdraviapuvab