Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/www/spirit.cz/www.spirit.cz/templates/spirit_3_8_2_11_2017/functions.php on line 205

Dlouhé sezení za počítačem nohám neprospívá. Zujte se, jistě znáte starý známý cvik - pata, špička, pata, špička. Poté můžete kroužit nohama v kotnících.
Míváte křeče v prstech? Posaďte se na židli, bosá chodidla nechte na podlaze. Zvedejte paty a držte prsty několik vteřin rovně na podlaze. Pak postavte chodidla na špičky prstů a držte. Nakonec ohněte prsty k plosce chodidla a chvíli setrvejte. Vraťte se na začátek cvičení a celé desetkrát opakujte.
Máte oteklé nohy? Postavte se zpříma s chodidly u sebe a s rukama napřaženýma před sebou. Podřepněte dolů a zůstaňte v této pozici několik vteřin, pak vraťte do původní pozice. Cvik opakujte desetkrát. Nebo si lehněte na pravý bok a pravou rukou si podepřete hlavu. Nohy položte natažené na sebe, kolena mírně ohněte. Zdvihněte levou nohu a položte ji dolů. Opakujte toto cvičení patnáctkrát. Totéž opakujte na levém boku. Tyto cviky se doporučují cvičit ráno, kdy není ještě cirkulace krve nastartovaná na správný rytmus, proto jí můžete trochu pomoci.
Bolí vás nohy? Lehněte se na záda a chodidla opřete o stěnu tak vysoko, aby byla výš než hlava a zhluboka dýchejte. Cvik slibuje okamžitou úlevu.
Pro sexy nohy pravidelně provádějte tento cvik: lehněte si na záda a zvedněte nohy. Zkuste jimi kroužit v oblasti kotníku. Udělejte vždy jednou nohou deset kruhů směrem ven a poté deset kruhů směrem dovnitř a procvičte obě nohy. Cvičení zlepšuje prokrvení nohou, zeštíhluje kotníky a lýtka.
 (jam)
 

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

3076801
DnesDnes231
VčeraVčera461
Tento týdenTento týden2702
Tento měsícTento měsíc231

Partnerské weby

apartman banner

Zdraviapuvab