Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/www/spirit.cz/www.spirit.cz/templates/spirit_3_8_2_11_2017/functions.php on line 205

Obyvatelé okolí Charleroi platí v celé Belgii za lidi prosté, zasmušilé, žijící v předsudcích, zabývající se magií – od bílé až po černou, přinášející neštěstí. Eric Badre, třiadvacetiletý číšník z malé kavárničky na náměstí, měl být povýšen na barmana. Nezabýval se žádnou magií, ale měl v úmyslu se oženit. Bohužel, jeho plány zkřížila neobvyklá příhoda.

Jednoho dne po večeři u rodičů nevěsty měl Eric nepříjemný rozhovor s matkou své vyvolené. Tato žena neměla ráda budoucího zetě a nastávající manželství se jí nelíbilo. Mladý muž, popuzen její kousavou poznámkou, odešel od stolu. Náhle upadl, oči obrácené vzhůru, tělo ztuhlo. Po chvíli vypadal jako nebezpečný šílenec. Vyvolená i její rodiče nesnesli déle tento pohled a utekli. Za chvíli přispěchali tři policisté, ale ani oni si nedovedli poradit s Ericem, který měl nadlidskou sílu. I v poutech se začal smát policistům a vyprávěl jim různé příhody z jejich života, i když je viděl poprvé. Když jednomu řekl, že ho jeho žena podvádí, dostal od něj obuškem, ale dál se smál. Jeden z policistů, zbožný katolík, konstatoval, že Erica ovládl ďábel a je zapotřebí přivést kněze. Ale policejní důstojník, který záhy přijel, přikázal odvézt Erica do blázince. Odtud však již druhý den utekl a jako by se nic nestalo, objevil se v domě své vyvolené.
Tam ho již očekával kněz a profesor Vít Virovatský, Belgičan českého původu, který přednášel na univerzitě v Louvain. Virovatský tvrdí, že příčinou vzniku psychických chorob, označovaných jako posedlost, jsou poruchy biopole, které vlastní každý živý organismus. Eric Badre se setkal s jedinými lidmi, kteří mu mohli pomoci.
"Bylo v něm mnoho zla. Mluvil neznámými jazyky. Poznal jsem, že mluví aramejsky, řecky, latinsky, hebrejsky a ještě nějakým jiným jazykem, pravděpodobně perským," vyprávěl kněz Morand. "Blouznil, vyprávěl podivné věci. Měnil osobnost jak chameleon. Jen nesnadno s pomocí mého kostelníka, vikáře a profesora, lidí silných, jsme ho zavedli do kostela."
Badreho se podařilo vyléčit. Je normální. I když je mu teprve 35 let, jeho obličej připomíná velmi starého muže. Vyvolená se s ním rozešla, ale zaměstnání neztratil, ba povýšil. V městečku lidé žertují, že šéf kavárny se bojí zaměstnance, který má tak dobré styky s démony. Ale říkají i něco jiného. Matka Nicole se již řadu let zabývala magií, snažila se škodit sousedům, kteří ji urazili. Někdy se jí to i dařilo. Ona sama to však při rozhovoru s knězem popírala. Ten ale při interview s redaktory místního listu nepopíral, že síly, které chtěla použít, se jí vymkly z rukou.

Nebezpečné dospívající slečny

Ve stejném městečku se přihodila také podivná příhoda běsnícího ducha. Devatenáctiletá Valérie jednou při hádce s matkou ucítila, jako by ji něco uhodilo do obličeje. Myslela, že je to reakce matky. A pak to začalo. Těžká váza se vznesla ze stolu, letěla přes pokoj, jen několik centimetrů od hlavy dívky a pak se roztříštila o zeď. Hodiny začaly bít. Padaly různé předměty a přelétávaly pokoj kolem hlav přítomných. Teprve po dvou hodinách nastal klid. Otec Valérie první zpozoroval, že salonek se nějak změnil, ochladil se. Hosté se začali domu vyhýbat, jako by byli vedeni instinktem.

Na další projev této neviditelné síly nebylo nutno dlouho čekat. Již za týden se na tváři Valérie začaly ukazovat červené skvrny, jak po políčcích. "Pak se ukazovaly skvrny i na jejích rukou, jako od pokousání," říká otec. Také matka pocítila, jako by ji udeřila kostnatá ruka.

Překvapení rodiče dívky pozvali policii, která byla svědkem dalších podivností. "Zpozoroval jsem, že v salonku, na rozdíl od ostatní částí domu, je chladno, i když bylo horké léto. Měl jsem pocit, jako by zde vzduch ledovatěl. Náhle se ze stolku vznesla váza a začala tančit ve vzduchu. Valérie vykřikla, spěchal jsem, abych ji ochránil, a hned na to jsem ucítil silné kousnutí do levé ruky, pak silnou ránu do pravého ramene," řekl komisař Vestooven z policie v Charrleroi.

Policie nebyla schopna proti tomu něco učinit. Otec Valérie navrhl přivést kněze a profesora Virovatského.

Když hosté vstupovali do salonku, neznámá síla jim téměř rozbila hlavy poslední celou vázou. Použili současně jak čínských metod, používaných po tisíciletí k rozprášení negativní energie, tak i metod církve. Kněz spolu s vědcem Virovatským obdrželi několik solidních ran. Po dvou hodinách zvítězili nad neviditelným nepřítelem. První známkou, že běsnící duch odešel, byl návrat tepla a útulnosti do salonku, který vypadal jako bojiště.

Od té doby minula léta. Valérie je klidná dívka, snad trochu bázlivá. A lidé v městečku pomlouvají, že matka Valérie se rovněž zabývala magií. Snad projevy běsnícího ducha nebyly nahodilé...

Black Wings Chief

Historie posedlosti ne vždy končí dobře. V Texasu je znám příběh třicetiletého muže, představujícího se jako Black Wings Chief. V mládí byl šéfem gangu terorizujícího okolí Dallasu. Později se usadil. Tak se usuzovalo až do doby, kdy ho FBI začala vyslýchat za vraždy tří nezletilých. U výslechu klidně prohlásil, že to činil, protože svazky byly "hříšné" a že mu tak přikázal jeho pán satan. Pak začal křičet hebrejsky, aramejsky a řecky - tak to bylo vidět a slyšet při analýze videozáznamu.

Záležitostí se začal zabývat episkopát USA. Ukázalo se, že nikdo vlastně neví, jak se skutečně jmenuje Black Wings Chief. Známý byl pod jménem Mack, měl doklady vystavené na jméno člověka, který před dvaceti lety zemřel v Oklahomě. Porovnání otisků prstů také nic nepřineslo, pachatel nebyl zaznamenán v kartotéce.

Psychiatrický posudek zněl, že Black Wings Chief trpí poruchou osobnosti na maniakálním základě, které se dříve říkalo posedlost, a není schopen kontrolovat své činy. Episkopát USA chtěl dodat exorcistu, ale nestihl to, protože soudce, náboženský fundamentalista, během jednoho dne odsoudil muže k trestu smrti dle biblického výroku, že: "Pán řekl, že satanské plody je nutno vytrhat." Guvernér zamítl apelaci advokáta a rozsudek byl vykonán.
(han)
 

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

3076801
DnesDnes231
VčeraVčera461
Tento týdenTento týden2702
Tento měsícTento měsíc231

Partnerské weby

apartman banner

Zdraviapuvab