Čtenářku Miladu D. z Příbrami zajímá: „Psali jste o ušních a tělových svících. Jaký je mezi nimi rozdíl? V jakých případech je vhodné použít ty tělové a kdy naopak ty ušní?“
Rozdíl mezi ušními a tělovými svícemi je na první pohled pouze v tom, že ušní svíce jsou v dolní části užší.

Ušní svíce - byly donedávna mezi lidmi nejznámější a nejrozšířenější. Lze je použít nejen jako součást relaxace, ale hlavně jako podpůrnou léčbu zdravotních problémů, a to nejen na fyzické, psychické, ale i energetické úrovni. Nejčastěji terapii ušními svícemi využíváme při následujících zdravotních potížích: šum, pískání, hučení a tlak v uších, zalehlé uši, nedoslýchavost, k předcházení těchto stavů a v neposlední řadě k samotné ušní očistě. Naopak zásadně je nepoužíváme při akutních zánětech ucha, perforaci bubínku, při bolestech hlavy neznámého původu, při vysokém krevním tlaku, po operačních zákrocích hlavy a u dětí mladších 3-5 let. Při jakýchkoli nejasnostech, zda svíce můžete bezpečně použít či nikoliv, se obraťte na zkušeného terapeuta nebo výrobce. Vždy je nutné aplikovat svíce kvůli přetlaku do obou uší, do každého jednu, přičemž začínáme nejdříve u zdravého ucha, které je v době nemoci více zatíženo, a pokračujeme uchem nemocným.

Tělové svíce - jsou výborné k celkové očistě organismu, k posílení a zvýšení imunity, ke zmírnění zánětů a otoků, zmenšení až celkovému odstranění cyst, dále při rýmě, nemocech dutin, při stresu, migrénách, přepracovanosti, únavě nebo nespavosti. Výborné zkušenosti se svícemi mám také při léčení psychických problémů a odstraňování energetických blokád.
Důležité je dát tělu prostor a čas k uzdravení a terapie dle potřeby opakovat. Stejně jako zdravotní problém vznikal určitou dobu, může nějaký čas trvat i jeho odstranění a úplné odeznění.

Jaký je postup při aplikaci svící?
Pracuje se v klidném prostředí. V případě ušních svící si klient lehne na bok, podloží si hlavu polštářem, případně se přikryje dekou, aby mu nebylo chladno (procedura trvá přibližně 15-20 minut na jedno ucho). Poté mu terapeut zavede zapálenou svíčku, jež před tím podloží papírovým kapesníčkem nebo buničinou, do zevní části zvukovodu. Tuto fázi někteří výrobci usnadňují tím, že má svíčka na dně bezpečnostní vložku, takže už se ničím nepodkládá. Okolí vstupu utěsní terapeut gázou nebo kapesníkem, aby se vytvořil žádoucí podtlak. Po dobu hoření svíce nechá klienta relaxovat a zhluboka dýchat a upozorní ho na možné vyplavování emocí, které by neměl potlačovat. Svíčka dohoří po označenou rysku, poté se zbytek svíčky vyjme a uhasí se v připravené misce s vodou.

Ucho se dočistí smotkem vaty a celá procedura se opakuje na druhém uchu. Práce s tělovými svícemi je v základě stejná jako s ušními. Tělové svíce se přikládají buď přímo na postižené místo, nebo na akupunkturní body a meridiánové dráhy. Léčení svícemi lze podpořit prací s energiemi, čímž se zvýší účinky terapie. Já osobně svíce používám po energetickém léčení, po kterém svícemi odstraním a spálím vše negativní a přebytečné, co zůstalo v energetických tělech a auře pacienta. Ušní svíce v kombinaci s energetickým léčením tvoří jednu z velice účinných metod, kterou dokáži pomoci klientům.

Svíce se vyrábějí s příměsí bylin a mají vliv na tyto problémy: Citrónovník - pročištění organismu, stres, migréna, deprese, alergie, astma. Čajovník - nachlazení, zánět hrdla, problémy s dýchacími cestami. Eukalyptus - problémy s dýchacími cestami, nachlazení, bolest hlavy, křeče, pročištění organismu, alergie, problémy s trávením. Heřmánek - záněty, křeče, bolesti, stres, nachlazení. Levandule - nachlazení, bolesti hlavy, deprese, křeče, očista organismu. Rozmarýn - nachlazení, katar dýchacích cest, vyčerpanost, závratě, bolesti kloubů, revma. Skořice - slabost, náladovost, nachlazení, napětí, poruchy krevního oběhu, úzkost. Kopřiva - potíže s dýcháním, revma, problémy s krevním tlakem, problémy s ledvinami. Krystal - úzkost, deprese, únava, základní očista organismu. Detoxikační - pročištění organismu. Propolis - nachlazení, záněty, astma, oslabený imunitní systém, očista organismu. Natur (bez éterických olejů) - nachlazení, bolesti, problémy s dutinami, ušní problémy. Mateřídouška - nachlazení, relaxace. Terapie ušními a tělovými svícemi se zpříjemňuje poslechem relaxační hudby, zapálením svíček a provoněním místnosti vonnými tyčinkami nebo příjemnou aromaterapií.
Marek Cerula
www.novy-usvit.cz
 

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

3104571
DnesDnes642
VčeraVčera876
Tento týdenTento týden1518
Tento měsícTento měsíc13664

Partnerské weby

apartman banner

Zdraviapuvab