Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/www/spirit.cz/www.spirit.cz/templates/spirit_3_8_2_11_2017/functions.php on line 205

Droždí je jednou z nejcennějších potravin, která si zaslouží naši plnou úctu a obdiv. Je vynikajícím zdrojem mnohých pro tělo potřebných látek. Obsahuje velké množství mědi a hořčíku, vitamin E, vitaminy skupiny B, vitamin A a několik druhů lidskému organismu prospěšných enzymů. I obyčejným droždím můžeme pro své tělo mnohé udělat. Působí proti kožním chorobám, zlepšuje trávení cukrů, je důležité pro zdravý vývoj kostí a zubů, pomáhá k udržení plodu v těle matky. Zvyšuje chuť k jídlu, odstraňuje přebytečný kyslík z trávicího traktu a tím velmi pomáhá játrům a ledvinám. Droždí je vhodné proti zácpě, nadýmání, účinné při zvýšené tvorbě žluči, brání hromadění například kyseliny mléčné a octové, které poškozují tkáně. Detoxikační účinek droždí se využívá i při problémech s pletí, nečistou pokožkou. Chrom obsažený v droždí dokáže snížit chuť na sladké, má pozitivní vliv na kardiovaskulární systém, podporuje trávení.
(mv)
DODATEK
Aby si droždí zachovalo dobrou kvalitu, mělo by se skladovat při teplotě 1 až 10 stupňů Celsia. Při vyšších nebo nižších teplotách se jeho účinek snižuje.

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2761697
DnesDnes276
VčeraVčera415
Tento týdenTento týden3083
Tento měsícTento měsíc9380

Partnerské weby

apartman banner

Zdraviapuvab