Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/www/spirit.cz/www.spirit.cz/templates/spirit_3_8_2_11_2017/functions.php on line 205

Podle příznivců EVP (z angličtiny Electronic Voice Phenomena – fenomén elektronických hlasů) můžeme prý slyšet hlasy mrtvých z našich přijímačů celkem často. Někteří „duchové“ totiž údajně využívají televizi či rádio k tomu, aby živým sdělili své poselství.
Jak uvádí členové americké asociace EVP (AA-EVP), byly v této oblasti provedeny rozsáhlé výzkumy a skutečně potvrdily, že některé záznamy nejsou rádiovými signály, nýbrž čímsi neidentifikovatelným. Znamená to snad, že lze nahrávat hlasy mrtvých?
Když prý budeme opakovaně a vytrvale nahrávat v prázdné a tiché místnosti, po čase údajně budeme schopni uslyšet slabé zvuky. To se nám prý podařilo zachytit hlas zesnulého. Přestože bude ze začátku nahrávka abnormálně slabá, zanedlouho se komunikace zlepší a my se pak můžeme zeptat na cokoliv.
Předpoklad existence EVP vyslovil údajně už americký vynálezce Thomas Alva Edison (1847-1931), když pronesl: „… pokud bychom vyvinuli zařízení tak citlivé, aby bylo ovlivnitelné osobností v té podobě, v jaké přežívá ve svém dalším životě, pak takové zařízení, jakmile bude k dispozici, nutně musí něco zaznamenat.“
V roce 1959 se takové záznamy skutečně vynoří. Přichází s nimi švédský malíř Friedrich Jürgenson (1903-1987), který měl nahrát hlas, jenž mu říká: „Friedrichu, je na tebe dohlíženo.“ Skutečně něco takového funguje? Mohou se rádiové vlny propojit s oním světem?
(bru)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2761691
DnesDnes270
VčeraVčera415
Tento týdenTento týden3077
Tento měsícTento měsíc9374

Partnerské weby

apartman banner

Zdraviapuvab