Nepříjemné pocity mravenčení v nohách jako bodání, píchání, pálení či mimovolné trhavé pohyby jsou velmi nepříjemné a mohou rušit i spánek.
Co vám chybí?
Nejobvyklejší příčinou je nedostatek některých důležitých látek, které mají vliv na správný krevní oběh. Bylo prokázáno, že za nepříjemným mravenčením může být nedostatek železa, vitaminu B 12 (kolabaminu) a vitaminu B4 (kyseliny listové). Vitamin E napomáhá k udržení správné funkce krevního oběhu, draslík je nezbytný pro svaly, hořčík je důležitý pro přenos nervových a svalových vzruchů.
Upravte jídelníček
Základem vašeho jídelníčku by měl být dostatek mořských ryb, zelené listové zeleniny, luštěnin, obilných klíčků, různých semínek a ořechů. Skvělé borůvky upravují průtok krve a jejich konzumace se doporučuje i při pocitu mravenčení v nohách. Omezte solení a pití nápojů s kofeinem, neboť kofein vyvolává stahování cév a narušuje tak krevní oběh.
Prokrvení končetin zlepšuje jeden z nejstarších stromů na zemi - jinan dvojlaločný (gingo biloba), zároveň snižuje bolest způsobenou nedostatečným prokrvením.
(jam)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

3104566
DnesDnes637
VčeraVčera876
Tento týdenTento týden1513
Tento měsícTento měsíc13659

Partnerské weby

apartman banner

Zdraviapuvab