Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/www/spirit.cz/www.spirit.cz/templates/spirit_3_8_2_11_2017/functions.php on line 205

Proslulá bulharská vědma Evangelie Gušterová, známá také jako Vanga, správně a s přehledem předpověděla začátek doposud největšího krveprolití v historii lidstva, kterým se stala II. světová válka, zrovna tak jako tragickou smrt britské princezny Diany.
Ve svém vidění spatřila rovněž útok na Světové obchodní centrum v USA 11. září 2001 a její věštba se opět vyplnila. Bulharská vědma tak svými proroctvími ohromila celý svět. Jejími schopnostmi se zabýval tým vědců, který potvrdil osmdesátiprocentní úspěšnost věšteb. Než zemřela, stačila ještě sestavit kompletní seznam svých vidění, která sahají až do velice vzdálené budoucnosti. Jedná se mnohdy o převratná, ale i znepokojivá proroctví.

Ledovce začnou rychleji tát
Z předpovědí bulharské vědmy, která zemřela v 85 letech, si připomeňme alespoň některá. V roce 2023 by mělo dojít ke změně oběžné dráhy naší planety. O tom, co to vyvolá, můžeme jenom spekulovat, každopádně se máme připravit na podstatné změny. O deset let později má začít led na severu i na jihu Země rychleji tát, což zvýší hladinu oceánů. Nízko položená místa ve světě by pak čekalo zatopení, které někteří vědci už také předpokládají.
Rok 2076 je zmiňován v souvislosti s nastolením beztřídní společnosti. Po předchozích nepříznivých desetiletích ekologického vývoje by se měla od roku 2084 příroda opět začít pomalu obnovovat. S rokem 2088 je spojena věštba nové nemoci na Zemi, kterou se stane rychlé stárnutí. Tuto nemoc se však za usilovné práce vědců a zdravotníků podaří nakonec do deseti let úspěšně porazit.

Cestování v čase
V roce 2221 přijde lidstvo při hledání mimozemského života do styku s něčím nepopsatelně strašným, co vědma ani nedokázala přesněji vylíčit. V dalších předpovědích se hodně hovoří o vesmírném cestování a o kontaktech s mimozemskými civilizacemi. Dokonce se má údajně lidem podařit najít způsob, jak cestovat zpátky v čase, takže pověsti o létajících talířích a mimozemšťanech, které pozemské lidstvo provázejí od druhé poloviny 20. století, se ukáží jako pravdivé, ale nejedná se o mimozemšťany, ale o naše potomky z budoucnosti.
Nový prorok a míchání ras
Obrat pro lidstvo má nastat v roce 3871, kdy nový prorok začne hlásat důležitost morálních hodnot a náboženství. Tento prorok získá roku 3874 podporu všech částí lidské populace a nově vzniklá církev začne nabývat na významu.
Světoví vědci v roce 4302 rozluští příčiny všech onemocnění v organismu a do dalších dvou let dojde k nalezení způsobu, jak vyzrát na každou chorobu. V roce 4599 lidstvo získá téměř nesmrtelnost a roku 4674 rozvoj civilizace dosáhne svého vrcholu. Celkový počet lidí žijících na různých planetách se zvýší až na 340 miliard, přičemž začne promíchávání lidské rasy s mimozemšťany.
Zcela posledním viděním bulharské vědmy se stal rok 5079, kdy má nastat konec světa. To už je však letopočet, který si ani autoři sci-fi moc neumějí představit…
(kov)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2761702
DnesDnes281
VčeraVčera415
Tento týdenTento týden3088
Tento měsícTento měsíc9385

Partnerské weby

apartman banner

Zdraviapuvab