Máte pocit, že ve vašem životě stále něco chybí, na všem vidíte jen samé chyby? Myslíte si, že procházíte jednou zkouškou za druhou a život vás vůbec nešetří? Schází vám vnitřní rovnováha, pocit uspokojení, a přitom se tolik snažíte! Cítit se spokojenou ženou ve společnosti, kde převládají především mužské hodnoty, jako jsou soutěživost, rychlost, orientace na výkon a podobně, bývá někdy složité. Co udělat pro to, aby se v srdci usídlila radost a štěstí? Buďte sama sebou!
Kdo je nejdůležitější? Pamatujte, že nejdůležitější na světě jste vy sama. I když jste rodinnou výchovou byla vedena k tomu, že na prvním místě jsou lidé kolem vás - partner, děti, vaše okolí, tento pohled je třeba přehodnotit. Protože abyste se všemi vycházela v pohodě, musíte mít dostatek energie, abyste ji mohla předávat dál.
Nezveličujte své chyby. Hledáte na sobě stále nějaké nedostatky, vady na kráse? Jste nespokojená s kvalitou vlasů, výškou postavy, nadměrnými kilogramy? Nemůžete být přece dokonalým uměleckým dílem! Ale jestliže se budete sama sobě líbit, přijmete se taková, jaká jste, zákonitě se to odrazí na psychické pohodě. Proto se snažte rozmazlovat, investovat do svého vzhledu, soustředit se na kvalitní jídelníček, pohyb, relaxaci.
Nebuďte perfekcionista. Buďte k sobě upřímná a odpovězte si. Co se stane, když nádobí po večerním jídle zůstane neumyté ve dřezu, nebo na skříni přibude s každým dnem milimetrová vrstva prachu, protože jste ji nestihla setřít? Myslíte si, že vás budou mít druzí o to míň rádi, nebo že to vidí pánbůh a dá vám za to špatnou známku? Nesnažte se porovnávat s lidmi, kteří vyznávají jiné hodnoty a mají jinak nastaveny životní priority. Pracujte na tom, abyste byla vy sama šťastná.
Nic nestíháte. Jste permanentně v poklusu, protože zastáváte důležité pracovní místo, možná máte brigádu, po večerech si přivyděláváte. Když nejste večer po příchodu domů uštvaná, nepadnete únavou na postel jako špalek, máte mizerný pocit a výčitky svědomí? Je naivní si myslet, že bez vás to někde nepůjde, že všechno zvládnete sama. Pokud nezvolníte, nejen že tím nikomu neprospějete, ale dříve či později vám hrozí syndrom vyhoření, vážná zdravotní indispozice.
Srdce neoklamete. Naučte se naslouchat svému srdci a intuici. Najděte si partnera, který vás bude hýčkat, rozmazlovat, chránit, bude stát při vás v dobrém i zlém. Ženy nemilované, bez lásky, které jsou přesvědčeny o tom, že všechno zvládnou samy, bývají tvrdé jako kámen, proto se jim nechtějte podobat a zvládnout všechno sama. Máte právo chtít pro sebe jen to nejlepší, každá žena si zaslouží štěstí.
(vos)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

3055454
DnesDnes257
VčeraVčera418
Tento týdenTento týden1482
Tento měsícTento měsíc3591

Partnerské weby

apartman banner

Zdraviapuvab