Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/www/spirit.cz/www.spirit.cz/templates/spirit_3_8_2_11_2017/functions.php on line 205

Balvan označovaný za dolmen byl před několika lety nalezen v brazilském státě Bahna. Leží na náhorní planině ve výšce devět set metrů v oblasti chudé na vegetaci. Kámen je osm metrů dlouhý, přes dva metry vysoký a tři a půl metru široký. Váží asi sto dvacet tun a je podepřen třemi malými kamennými sloupky. Jde o konstrukci megalitického charakteru známou jako Paramirimský dolmen. Podle jeho nálezce, spisovatele Renata Bandeiry, by tento objev mohl změnit názory na jihoamerickou prehistorii.
Renato Bandeira proslul jako hledač zmizelého bájného města Bahía, které ve dvacátých letech 20. století tak zaníceně hledal také známý britský badatel Percy Fawcet. Spisovatel zorganizoval k výzkumu záhadného kamenu vědeckou výpravu. „Nemohu s jistotou tvrdit, že evropské národy, které stavěly megality, se v příslušné době dostaly i do Jižní Ameriky. Je však očividné, že dávní obyvatelé této oblasti měli znalosti, které jsou pro stavbu dolmenů nutné,“ prohlásil Bandeira.
(vlab)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2761704
DnesDnes283
VčeraVčera415
Tento týdenTento týden3090
Tento měsícTento měsíc9387

Partnerské weby

apartman banner

Zdraviapuvab