Francouzský ufolog Picot Sylvain a jeho přítel Cyril se vydali na pozorování k Villeretu, vesnici blízko Chavanges v departmentu Aube ve východní Francii. „Dvacet minut po poledni jsme uslyšeli překvapivý zvuk. Pomysleli jsme si, že je to nějaká helikoptéra, které vynechává motor. Přicházelo to ze severovýchodu,“ vyprávěl Picot. Začali pátrat na obloze a spatřili „nehybné žlutooranžové světlo, vznášející se ve vzdálenosti asi tří až čtyř kilometrů, mezi pěti a šesti sty metry vysoko“. Objekt se začal pomalu pohybovat proti směru větru a vydával zvuk připomínající bzučení drátů vysokého napětí nebo vrčení ledničky. Oba muži pozorovali nezvyklý jev téměř hodinu. Poté světlo znenadání zmizelo.
Picot se po třech dnech zrovna vracel na ono místo, když v půl dvanácté v noci zaznamenal v jihozápadním sektoru oblohy jasné červené světlo. Okamžitě zastavil auto, vypnul reflektory a zjistil, že světla jsou vlastně dvě: „Obě velmi rychle pulzovala, asi dvakrát za vteřinu. Po několika minutách začala velkou rychlostí stoupat. Jsem přesvědčen, že patřila k obrovskému černému objektu, který se rýsoval na tmavém pozadí oblohy.“
Teprve později se Picot dozvěděl, že o pouhou hodinu dříve bylo v nedalekém okolí spatřeno další UFO. Očitý svědek líčí pozorování takto: „Šel jsem se svým psem, když něco najednou osvětlilo ulici. Vzhlédl jsem a uviděl svítící bílý objekt obdélníkového tvaru. Sledoval jsem ho asi pět vteřin, když se náhle rozpadl na šest geometricky přesných útvarů a ty se pak vydaly na severovýchod.“ Po půl minutě svědek spatřil jiné UFO – byl to kulatý svítící objekt se stínem uprostřed.
(bru)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2760430
DnesDnes476
VčeraVčera458
Tento týdenTento týden1816
Tento měsícTento měsíc8113

Partnerské weby

apartman banner

Zdraviapuvab