Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/www/spirit.cz/www.spirit.cz/templates/spirit_3_8_2_11_2017/functions.php on line 205

Také se vám nechce ráno z postele? Vnitřní hlas vás ponouká k tomu, abyste rychle začali něco dělat, věnovali se rychle svým povinnostem, plánovaným úkolům, neodkládali věci, které jsou nezbytné. Lenost ale má také něco do sebe. Jak dokládají nejrůznější výzkumy, přinejmenším je zárukou zdravějšího a dlouhého života. V čem nám může být přínosem?
Užívejte si života. Co by to bylo za život, kdybyste stále někam spěchali? Naučte se zastavit, pěkně se kolem sebe porozhlédnout, vzít si od života všechno, co nabízí. Nemějte výčitky svědomí z toho, že budete relaxovat, naplníte volný čas zábavou, zajímavým setkáním, budete se věnovat rodině a svým koníčkům. Nezapomínejte na to, že žijete jen jednou, takže se nikam nežeňte.
Přestaňte soutěžit. Touha uspět, dokázat těm druhým, že jste o maličko lepší než oni, je v dnešním světě na programu dne. Soutěživost je dobrá, ale jen ve zdravé míře. Proč stále někam pospíchat? Stejně za vás nikdo nic neudělá, takže klidně zvolte vlastní tempo. Žádný člověk není dokonalý, ani ten nejprestižnější závod světa nemůže mít jen samé vítěze.
Naučte se říkat ne. Umět říci nahlas „ne“ může být pro řadu lidí problém. Ale když se naučíte slušně odmítat, váš život bude mnohem jednodušší. Je sice hezké, že se snažíte vyjít za každou cenu druhým vstříc, ale všechno má své hranice. Vyslechněte toho, kdo vás požádá o radu či pomoc, promluvte si o tom, co ho trápí, ale dejte jasně najevo, že řešení má ve svých rukách. Pamatujte na to, že ze samaritána, který myslí jen na druhé a vychází jim všemožně vstříc, se dříve či později může stát nervově labilní štvanec.
Bez stresu. Záleží vám na tom, co si o vás myslí okolí? Čím víc se snažíte udělat na své okolí dobrý dojem, čím silnější je vaše potřeba pozitivní odezvy, tím křečovitěji se zpravidla projevujete. Proto neřešte, jak o vás druzí smýšlejí. Pokud jednou ukážete, že jste v něčem perfektní, něco umíte, bude to od vás okolí požadovat, tlačit na vás.
Chraňte své zdraví. Rychlé životní tempo s sebou přináší také celou řadu zdravotních obtíží a poruch souvisejících se stresem. Pokud jste pod tlakem, pod tlakem je také srdce, cholesterol není v normě, jste náchylnější k depresím, rakovině nebo cukrovce. Když budete ve všem dodržovat správnou míru, bude se vám volněji dýchat, udržíte problémy na uzdě a postaráte se o zdravější život.
(se)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2761695
DnesDnes274
VčeraVčera415
Tento týdenTento týden3081
Tento měsícTento měsíc9378

Partnerské weby

apartman banner

Zdraviapuvab