Měsíc má v sobě cosi mystického a my se cítíme být k němu zvláštním způsobem přitahováni. Svou neviditelnou silou ovlivňuje nás i naše životní prostředí. Od pradávných časů se ví o moci Měsíce. U nás se však na to na dlouhý čas pozapomnělo. Teď konečně slaví Měsíc svůj úspěšný návrat.
Fáze, které mají vliv
Měsíc potřebuje asi 28 dní k tomu, aby obkroužil naši Zemi, a v tomto cyklu se také mění jeho tajemná síla. Ať už je Měsíc ve fázi novu či úplňku, ať dorůstá nebo couvá, v každém svém postavení svým vlivem působí na zvířata, lidi i rostliny.
Správný okamžik
Alfa a omega měsíčního čaje: Jeho sázení, hnojení, sklízení a zpracování se odehrává v rytmu Měsíce a přírody. Všechny listy, květy, plody a kořeny, které najdete v různých měsíčních čajových směsích, proto obsahují nesrovnatelně více léčivých látek než „normálně“ sklízené léčivé byliny. Aby jejich účinnost nebyla ovlivněna, dodržují výrobci velmi přísně zásady biologického pěstování: hnojiva a umělé pesticidy zde nemají co pohledávat.
Pestré směsi čajů
Zvláštnost měsíčních čajových směsí spočívá v jejich zdvojené účinnosti. Bod jedna: Čaje velmi intenzivně působí na tělo, protože všechny přísady byly nasbírány ve „správné době“. Bod dva: Pokud čaj navíc ještě budete pít v odpovídajících fázích Měsíce, jeho léčivé účinky se znásobí.
„Měsíční čaj při couvání Měsíce“: V době, kdy Měsíc couvá, lze tělo nejlépe zbavit nežádoucích látek. Směs z pampelišky, jitrocele, zeleného ovsa, šípků, květů černého bezu a březového listí vám pomůže např. při zbavování těla jedů.
„Čaj při novu“: Přísady jako maté, citronela, yzop, jablka fazolová a pomerančová kůra nejlépe rozvinou své povzbuzující a osvěžující účinky v době novu Měsíce. Čaj právě v této době nejúčinněji a nejintenzivněji podporuje výrazný proces zbavování organismu jedů.
„Úplňkový čaj“: Během úplňku vám trochu klidu udělá dobře. Meduňka, slunečnicové květy, květy chrpy měsíčku, lipový květ, listí z maliníku a jiné bylinky vedou k uklidnění a vyrovnanosti, aniž by se při tom člověk cítil unavený.
„Čaj dorůstajícího Měsíce“: V této fázi do sebe tělo vstřebává všechno, co mu poskytneme. Ukládá si energii a sbírá síly. K posílení důležitých tělesných funkcí napomůže mj. řebříček, máta, meduňka, anýz, maliníkové listí a fenykl.
Každá jednotlivá fáze Měsíce vás může pozitivně podpořit.
Nov: Krátké období mimořádných impulzů. Kdo se nyní postí, vyhne se mnoha nemocem, protože právě teď je tělo nejlépe připraveno zbavit se škodlivých látek a jedů.
Dorůstající Měsíc: Všechno, co tělo posiluje, působí v této době dvojnásob účinně.
Úplněk: Propůjčuje zvláštní sílu léčivým bylinám. Zkuste těmito bylinkami zaútočit na své nemoci, jejich působnost je intenzivnější.
Ustupující Měsíc: Kdo v této době jí o něco méně než obvykle, rychleji zhubne.
(nag)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2760422
DnesDnes468
VčeraVčera458
Tento týdenTento týden1808
Tento měsícTento měsíc8105

Partnerské weby

apartman banner

Zdraviapuvab