Kůže zrcadlí celkový stav organismu. Kromě mechanických poškození, jako jsou drobná poranění, popáleniny, zapařeniny, puchýře a podobně, mají kožní problémy většinou vnitřní příčiny, proto je i vnitřně léčíme. Především pitím čisticích čajů, ale i úpravou

stravy. Zevně léčení podporujeme obklady a mastmi.

Čaj proti ekzémům

Jeho úkolem je především čistit krev. Připravíme ho ze stejných dílů kořene pýru, omanu, natě zemědýmu, přesličky a kopřivy. Tento čaj pijeme tři týdny, ekzémy ošetřujeme i zevně, přikládáme obklady z kůry dubu a natě přesličky.

Dětské ekzémy

Připravíme si bylinkovou koupel ze tří lžic mleté dubové kůry, květu heřmánku a natě třezalky. Směs krátce povaříme ve dvou litrech vody a scedíme do koupele, která má trvat čtvrt hodiny. Proceduru opakujeme několik dní, současně pijeme jemný čaj čistící krev, například z břízy, kopřivy, mateřídoušky, pampelišky nebo lopuchu.

Vitiligo - ztráta pigmentu

Bylinkářské recepty doporučují směs stejných dílů bezových květů, natě meduňky, zeměžluče, řepíku a kořene lopuchu. Obvyklým způsobem připravený čaj pijeme delší dobu. Postižená místa potíráme tinkturou z ořechu, třezalky nebo benediktu.

Koupel na ekzémy

Připravíme ji ze stejných dílů natě přesličky a dubové kůry. Pět lžic směsi dáme do jednoho litru vody, pomalu uvedeme do varu a na mírném ohni vaříme pět minut. Přikryté necháme vychladnout. Vlažné dobře osolíme mořskou solí a postižená místa koupeme nebo opakovaně omýváme několik dní. Po koupeli místo jemně potřeme měsíčkovou mastí.                                                                                                                                   

(nag)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

3104583
DnesDnes654
VčeraVčera876
Tento týdenTento týden1530
Tento měsícTento měsíc13676

Partnerské weby

apartman banner

Zdraviapuvab