Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/www/spirit.cz/www.spirit.cz/templates/spirit_3_8_2_11_2017/functions.php on line 205

Jako moře, také vzduch má svoje obludy, podivné létající stvůry přezdívané neidentifikované mávající objekty. Někdy jde o neskutečně mohutné ptáky zjevující se po celém světě, zvláště jsou však spjati s USA, kde je možná jejich základem legenda domorodých Američanů o Hromovém ptáku. V roce 1895 bylo hlášeno, že obrovský pták unesl v Západní Virgí nii desetiletou holčičku. Sedmdesátá léta minulého století přinesla zprávy o množství „velkých ptáků“ na hranicích Texasu a Mexika. Svědkové popsali ptáky, kteří jsou mohutní, mají netopýří křídla a záhadné hlavy. Někteří pozorovatelé ptáků jsou přesvědčeni, že zahlédli živé pterodaktyly, pravěké létající ptakoještěry, kteří vyhynuli spolu s dinosaury – nebo snad ne ? Poslední zprávy o pterodaktylech pocházejí z Afriky, Nového Zélandu a Jižní Ameriky.

Jiným druhem létající obludy je okřídlený humanoid. Roku 1877 vyprávěli Newyorčané o „muži s netopýřími křídly a zdokonalenýma žabíma nohama“, jež létal nad Brooklynem a Coney Islandem. Nověji byl v Západní Virgínii roku 1966 pravidelně viděn muž – můra. Svědkové uvádějí, že byl větší než člověk, bezruký, se žhnoucíma rudýma očima. Soví muž z anglického Cornwallu, viděný v letech 1976 – 78, měl špičaté uši, velké rudé oči a stopu „jako klepeta“. Okřídlená obluda známá jako Ďábel z Jersey terorizovala v lednu 1909 New Jersey. Svědkové mluví o čemsi s křídly, čtyřma nohama zakončenýma kopyty, kůží plaza a vydávajícím strašlivý řev. V několika dnech byl viděn ve více než 30 městech a zanechal ve sněhu stopy kopyt předtím, než zmizel stejně záhadně, jako se objevil.
(lab)
 

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2761686
DnesDnes265
VčeraVčera415
Tento týdenTento týden3072
Tento měsícTento měsíc9369

Partnerské weby

apartman banner

Zdraviapuvab