Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/www/spirit.cz/www.spirit.cz/templates/spirit_3_8_2_11_2017/functions.php on line 205

Existují na světě lidé, kteří znají svou budoucnost? Opravdu jsou. Mezi ně patří mistr v psaní detektivek Darja Doncevová. Ve skutečnosti se jmenuje Agrippina, jen si na radu pracovníka jednoho moskevského nakladatelství změnila jm éno. A to byl možná prvý podmět, který naprosto změnil její život. Doncevová je navíc Blíženec, v jejím charakteru se nikdy neobjevilo přání něco měnit. Jen ta změna jména, která přinesla změnu osudu.

Úvahy, že jméno, datum narození a úspěchy člověka spolu souvisejí, existují už dlouho. Nedávno se ale pustili američtí vědci do rozsáhlého průzkumu, zda to tak opravdu je nebo jde o pověru. I oni podle statistiky, kterou sestavili, toto spojení potvrdili. I když je pravda, že konečný závěr výzkumu ještě nezazněl.

Možná, že se člověk nachází pod psychologickým vlivem svého jména a poddává se tomu, aniž si to uvědomuje. Možná, že kdyby si Agrippina zvolila jiné jméno, nedosáhla by tak ohromujícího úspěchu, jaký nyní provází její tvorbu. Ale odpovědět na to je velice těžké…

Darja (tehdy ještě ne Agrippina) navštívila věštkyni, když pracovala jako tlumočnice na Sibiři. Dozvěděla se, že ve svých 45 letech vážně onemocní, ale uzdraví se, stane se velmi známou ženou a úspěch k ní přijde „ z pravé ruky“. Ještě se dozvěděla, že bude mít dceru…

A všechno se uskutečnilo. Zvítězit nad těžkou nemocí možná pomohla touha Doncevové tvořit. Na radu svého muže začala ještě na nemocničním pokoji, kdy vedle ní leželi stejně nešťastní nemocní, psát humoristickou detektivku a pochopila, že bude úspěšná, když uslyšela na chodbě smích sestry, která ji poprosila, aby si ve mohla kousek jejího rukopisu přečíst. Nyní je zdravá a ví, že se dožije 102 let. To sice neuvedla věštkyně, ale viděla to ve snu.

„Před několika lety jsem ve snu viděla dům. Chodila jsem jím a dobře si ho prohledla. Nade dveřmi bylo datum – 2003, kdy byl postaven. Viděla jsem tam sama sebe jako velmi starého člověka. A viděla jsem i kalendář, byl z roku 2054. Pochopila jsem, že v roce 2054 budu ještě žít. Dokonce vím, co mě v tom roce bude bolet,“ dodává v žertu.
Když pak s mužem začali hledat místo, kde by si postavit na venkově dům, jedno se jim zalíbilo, složili i zálohu. Ale něco se jim nezdálo a hledali dál. Pak architektka vytáhla jen tak rukou nahozený obrázek domu, položila ho na stůl a celá rodina začala křičet: „ To je ono!“ Darje došlo, že je to místo, které viděla ve snu. A dům postavili. Dokončili ho přesně v roce 2003. Podle Darji by se to vše nestalo, kdyby si nezměnila jméno. Osud by se ubíral jinak.
(ksa)

 

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2996007
DnesDnes378
VčeraVčera428
Tento týdenTento týden2138
Tento měsícTento měsíc3048

Partnerské weby

apartman banner

Zdraviapuvab