Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/www/spirit.cz/www.spirit.cz/templates/spirit_3_8_2_11_2017/functions.php on line 205

Neuplyne ani měsíc, aby se na trhu neobjevila nějaká „senzační“ publikace, odhalující všechna tajemství templářů. Svatý grál, archa úmluvy, kacířské rituály, mluvící hlava, poklady – na to všechno dychtiví čtenáři čekají. My vám nabídneme jiné tajems tví, neméně vzrušující.

Je evidentní, že templáři (založeni v roce 1118) chtěli modernizovat duchovní svět, ale také byli „nástrojem“ svatého Bernarda, spoluzakladatele cisterciáckého řádu. Osvícený kněz usoudil, že Evropa potřebuje náboženskou vzpruhu. Dal dohromady posvátnou devítku rytířů, pečlivě je vybral z francouzské šlechty. Pod záminkou ochrany poutníků do Svaté země je pověřil důležitým úkolem: Doputují až do Jeruzaléma a díky zdejšímu králi získají lukrativní pozemek v areálu bývalého Šalamounova chrámu.

Templáři se přátelili s napůl tajnými muslimskými bratrstvy, která templáře respektovala. Na tu dobu je to nevídaná věc! A proč vlastně? Muslimové znali velké tajemství, s jejich pomocí se dostanou i ke křižáckým bratrům. Žádný Bafomet, žádný grál, žádná archa úmluvy, templáři hledali tajemství deskriptivní geometrie, vysokou matematiku, architektonické postupy a stavitelské fígle. Nakonec je přivezli do Evropy. Svatý Bernard měl očividnou radost, už dávno vstoupil k chudým cisterciákům ve francouzském Ci teaux. Brzy z nich „protektor templářů“ učinil jeden z nejvlivnějších řádů. Protektorský titul mu dokonce udělil sám papež na koncilu v Troyes (1128), ale musel se o tajemství jeruzalémská podělit s Vatikánem. Bernardovým symbolem je včelí úl. Proč? Plástve s šestiúhelníkovou strukturou zastupují Davidovu hvězdu, také text legendární Smaragdové desky byl vepsán do kamene s šestibokým sloupcovým krystalem.

Templáři ze Svaté země nepřivezli nic jiného než tajemství vysoké matematiky, architektury, geometrii.
(nov)
 

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2761702
DnesDnes281
VčeraVčera415
Tento týdenTento týden3088
Tento měsícTento měsíc9385

Partnerské weby

apartman banner

Zdraviapuvab