Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/www/spirit.cz/www.spirit.cz/templates/spirit_3_8_2_11_2017/functions.php on line 205

Máte doma staré hliněné oprýskané květináče, kterých byste se nejraději zbavili a koupili raději plastové? Byla by škoda je vyhazovat, neboť mohou klidně dál sloužit svému účelu a krásně se vyjímat na okenním parapetě, když jim dáte nový kabát. Květináče můžete zkusit zdobit ubrouskovou technikou, která jim dodá velmi zajímavý a originá lní vzhled. Stačí jen trochu trpělivosti a hodně fantazie. Co budete potřebovat: ubrousek, ostré nůžky, štětec, balakryl, lepidlo na ubrouskovou techniku nebo Herkules, lak. Jak na to?

Starý květináč je třeba nejdříve zbavit oprýskané vrstvy, nejlépe drsnějším brusným papírem. Pak se pečlivě umyje v horké vodě s přídavkem saponátu na nádobí, čímž se zbaví mastnoty. Nechá se dobře uschnout. Pak se natře základní balakrylovou barvou, lepší je světlejší odstín, na kterém ubrousek lépe vynikne. Nůžkami vystřihnete motiv, kterým chcete ozdobit povrch květináče, a odstraníte jednotlivé vrstvy, většinou bývají dvě až tři. V místě, kde jej chcete umístit, nanesete štětcem lepidlo. Na něj přiložíte obrázek (nalepuje se poslední vrstva ubrousku) opatrně vyrovnáte, přitisknete a zlehka natřete malou vrstvou lepidla, abyste motiv nepotrhali. Až květináč dokonale zaschne, můžete ho ještě přetřít lakem.

Podobným způsobem lze vylepšit dřevěné obrazové rámečky, dekorovat stojánky na tužky, kuchyňský tác, prkénka a všelijaké drobnější předměty. (map)
 

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2761700
DnesDnes279
VčeraVčera415
Tento týdenTento týden3086
Tento měsícTento měsíc9383

Partnerské weby

apartman banner

Zdraviapuvab