Nejlepším řešením problémů mnohdy bývá přestat trvat na vlastní pravdě a raději trvat na vlastním štěstí. Schopenhauer říkával, že míra našeho utrpení bývá dána vzdáleností mezi tím, co od života chceme, a tím, co od něj ve skutečnosti dostáváme.
Když si něco přejeme uskutečnit, je zapotřebí, abychom nejdříve ze všeho sladili naše síly, možnosti, schopnosti, vůli a energii s tím, čeho chceme dosáhnout. Udělejte vše, co je ve vašich možnostech. Osvobodíte-li svůj odpor, můžete si být jistí, že vám nebude odepřeno nic z toho, co opravdu chcete. Nebudete také určitě nikdy zbaveni ničeho, čeho jste se již sami nerozhodli předem pozbýt, a to i podvědomě.
V životě míváme někdy pocit, že se vše děje naopak, než bychom chtěli. Nepříjemné situace se objevují najednou, z ničeho nic, a o to hůř je zvládáme. Vše nám připadá o to komplikovanější, oč se cítíme slabší a neschopnější. Odevzdat se pak pocitu nemohoucnosti se jeví jako to nejsnadnější řešení. V podobných situacích je naopak ze všeho nejdůležitější sebrat všechny své síly a snažit se zanalyzovat celou situaci zvenku labyrintu, v němž se cítíme polapeni. Jedině tak uchopíme situaci znovu do vlastních rukou. Soustřeďme se na pozitivní reakci typu: „Co mohu udělat já pro to, aby se daná situace vylepšila?“ Z odpovědi, které dostaneme, pak také pochopíme, co nás zavedlo až sem, do tohoto nehostinného kraje pocitu nemohoucnosti.
Víte, jaký je zaručený způsob, jak začít věřit na zázraky? Začněte je dělat také. Možná je nebudete moci činit v životě ostatních, ve vlastním však určitě ano. Mnohdy se stává, že nemíváme sílu ani vůli provést to, co cítíme v daný moment či období jako nezbytné. Když se nám však podaří najít motivaci a udělat byť i jen malý krok správným směrem, výsledky nás nesmírně překvapí.

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

3104578
DnesDnes649
VčeraVčera876
Tento týdenTento týden1525
Tento měsícTento měsíc13671

Partnerské weby

apartman banner

Zdraviapuvab