„Je pravda, že existují kletby, které by se nikdo neměl pokoušet zrušit? Pokud ano, můžete vysvětlit proč?“ požádala nás paní Romana F. z Pardubic.
Co to vlastně kletba je? Traduje se, že se na světě kletby objevily díky řecké bohyni pomsty. Ta sloužila bohu podsvětí Hádovi a jeho manželce Persefoně. Přivolávala zlo, křivě přísahala, mstila se. A kletby přetrvaly věky, setkáváme se s nimi i v současnosti. Není ovšem kletba jako kletba. Lze je rozdělit do tří kategorií.
Kletby každodenní - jsou velmi běžné, často je člověk vyřkne nevědomky a rychle na ně zapomene. Ale i taková prokletí mají svou účinnost a k jejich naplnění dochází v mnoha případech až za několik let. Odvrátit je lze za předpokladu změny příčiny a následků. Jako prevenci lze doporučit pozitivní způsob myšlení a neproklínat sebe ani druhé.
Kletby cílené - jsou vysloveny vědomě za účelem komusi ublížit. Mívají emocionální podtext, bývají vyslovovány v emočním a citovém rozrušení, tedy ve vzteku. Ovšem i
e-mailové zprávy, které obsahují věty typu - Jestliže tuto zprávu nepošleš dalším deseti lidem, budeš mít po zbytek roku velké potíže, stihne tě neštěstí atd., jsou víceméně takovou kletbou!
Taková prokletí odráží a ruší nejrůznější biorezonátory, amulety, obřady, zaříkací formule - dle okolností a závažnosti situace.
Kletby čarodějnické - nejsou tak časté a jejich autory jsou skuteční mágové a čarodějky. Působí stejně jako kletby cílené, mají likvidační účel, ale jsou nebezpečné. Mívají totiž tzv. pojistku. Právě v těchto případech je zapotřebí velké opatrnosti a je sporné, zda se je pokoušet rušit. Pouštět se do toho mohou jen opravdoví profesionálové, neboť při pokusu kletbu sejmout, zrušit, může dojít naopak k jejímu znásobení, případně se může částečně přenést na samotného mága.
(šál)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2786255
DnesDnes616
VčeraVčera1057
Tento týdenTento týden4373
Tento měsícTento měsíc16366

Partnerské weby

apartman banner

Zdraviapuvab