Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/www/spirit.cz/www.spirit.cz/templates/spirit_3_8_2_11_2017/functions.php on line 205

Kámen, který léčí

Nosit na krku svůj léčivý kámen se stalo v poslední době módou převážně u lidí vyznávající přírodní způsob života. Ostatní jsou střídavě skeptičtí, případně kritičtí. Může mít opravdu obyčejný kamíne k nějakou léčivou moc?

Kameny ve formě amuletů nosí už od pradávna indiáni a myslí si, že právě jim vděčí za své úspěchy při lovu. Naši prapředkové zase při sobě mívali kámen, který je měl dovést po smrti bezpečně do dalších životů. Co mohou kameny nabídnout nám ?

Amulety, které přinášejí štěstí

Pro začátek si můžete kámen zavěsit na krk jako amulet. Odborníci na léčbu minerály se shodují, že při tomto způsobu použití nabízejí kameny především svou ochrannou funkci. Často se proto doporučují zejména jako prevence nebo při chronických zdravotních či duševních problémech. Samozřejmě není možné nechat kámen jenom viset na krku a čekat na zázrak. Stačí čas od času vzít kamínek do dlaní a pohrávat si s ním mezi prsty, budeme tak nabíjet svá vedlejší energetická centra a zároveň nacházet klid a harmonii.

Elixíry

Následující způsob využití léčivé síly kamenů je už pro zdatnější vyznavače alternativních směrů. Budeme připravovat elixír. Ale ani v tomto případě se nemusíme bát, při troše nadání zvládneme vše velmi snadno. Energeticky čistý kámen (tedy opláchnutý pod proudící vodou a ponechaný nějaký čas na slunci) vložíme do čisté pramenité vody nejméně na tři hodiny. Nápoj poté pijeme na lačný žaludek jako lék, nebo jím potíráme postižená místa. A jaký účinek můžeme očekávat ? Samozřejmě záleží především na tom, který kámen chcete „louhovat“. Například pro posílení pijeme vodu smaragdovou, při bolestech břicha a pro oživení srdce pomáhá voda rubínová. Celý organismus ochrání před nákazou voda křišťálová.

Přímé užívání

Zaručenou metodou je i přímé užívání drahých kamenů rozemletých nebo rozdrcených na prach. Například mast s příměsí malachitového prachu byla dlouhou dobu používána proti šedému zákalu. Jantar s medem se ordinoval při potížích ledvinových, jaterních nebo střevních.

Tato metoda je ovšem určena pouze těm, kteří znají velmi dobře složení jednotlivých kamenů. Rozdrcením můžeme získat i prášek, který je jedovatý, požití může vyvolat nevolnost nebo dokonce smrt! Tuto metodu tedy nelze v žádném případě doporučit amatérům.

Masáže

Poslední z metod, o které se zmíníme, je masáž drahými kameny. Neznáme-li vlastní techniku masáže, sebelepší kámen nám nepomůže. Pokud ovšem patří masáž k našim oblíbeným způsobům relaxace, znalost kamenů metodu naopak velmi obohatí.

K masážím jsou samozřejmě nejvhodnější drahé kameny ve tvaru valounků. Univerzálně lze doporučit křišťál nebo achát. Křišťál rozsévá sílu a lásku, čistotu, jas a světlo. Tento kámen čistí, léčí, dodává energii. Achát chrání nový život, podporuje růst buněk a daruje pocit bezpečí.
(vlab)
 

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2761682
DnesDnes261
VčeraVčera415
Tento týdenTento týden3068
Tento měsícTento měsíc9365

Partnerské weby

apartman banner

Zdraviapuvab