Paní Hana je nešťastná a píše: „Nedaří se mi v životě pracovním a zvláště ve vztazích jsem nyní na tom špatně. Jak se mi to tak skládá, došla jsem k závěru, že mě někdo (nejspíš bývalý partner) proklel. Ale co teď s tím? Zkoušela jsem už nějaké esoteriky. Slibovali, že mi pomohou, ale pozitivní změny nenastaly. Co byste mi doporučili vy?“
S ohledem na životní zkušenosti, na skutečnost, že se setkává s řadou zajímavých lidí, vyslechl množství nejrůznějších příběhů o lidských osudech, jsme se obrátili s dotazem na mystika, fotografa, malíře, spisovatele a režiséra Harryho Telesfora.
Co si myslíte o možnosti prokletí?
Vzhledem k tomu, že vše je jen energie a vesmír je utvářen harmonickými řezy energií, tak mysl, která generuje myšlenky, může vyprojektovat něco, co lze v obecné rovině nazvat prokletím. Mysl dokáže řezy přeskupovat a přeformátovávat. Když vám někdo slíbí, že vám udělá peklo na Zemi, tak pak svou mysl v tomto duchu nastaví. Takový člověk všude, kam vstoupí, o vás svými myšlenkami, řečmi i činy vytváří pseudorealitu takovou, aby vám co nejvíce ubližovala. Je to většinou zlý záměr. V čase se takové konání obrátí proti tomu, kdo s tím začal, aniž byste museli hnout prstem. Když jste citlivější na úrovni myšlenek, můžete tyto proudy vysílané časoprostorem zachytit. Je to jako radiové vysílání. Stejným způsobem ale můžete posílat i pozitivní vlny. Ovšem za předpokladu, že si neprojektujete předem žádný výsledek. I když konáte dobro, je důležité ctít svobodnou vůli. Nevyžádaná pomoc nadělá mnohdy víc paseky než užitku. A jako největší generátory prokletí bych viděl média.
Dá se s tím stavem, v němž se paní Hana nachází, něco dělat?
Vždycky se dá něco dělat. Je to jednoduché. Nikdy vám nikdo nepomůže, vždy máte dost síly pomoci si sami. Nakonec je to vždy vaše mysl, která danou situaci musí uchopit. To za vás nikdo neudělá. Návštěvy esoteriků jen dokazují, že řešení vidíme mimo sebe, ale klíč je v naší mysli, v jejím nastavení uvědomování si pravdy. Je to o pozornosti. Platí zde pravidlo, že čím víc toho navalíte na druhé, tím méně vám zbude sil na skutečné řešení. V zásadě, když na vás někdo něco negativního energeticky pošle, tak to zafunguje jen tehdy, pokud je ve vás vnitřní neklid, nesoulad. Pak se to má na co přichytit. V opačném případě to vámi pouze projde, ale nic se nestane.
Kde by měla paní začít, na co se zaměřit?
Jsme zvyklí delegovat problémy na druhé. Druzí pak o nás rozhodují, a tím se vše jen prohlubuje, protože nekonáme za sebe, ale na základě rozhodnutí druhých, kteří většinou radí podle sebe a svých dispozic. Řešte situace za sebe intuicí a srdcem. On ten barometr dobře ukazuje, když přestřelíte. Nemyslete na to, jak by se lidé měli chovat, co dělat a co říkat. Mysl se vám pak lehce zacyklí, tím se opět oddaluje řešení. Lidé teď hodně říkají: „Chceš změnit svět, změň sebe.“ To je mnohdy bráno jako fráze, ale ve skutečnosti jde o změnu uvažování. Nemá smysl bojovat a soutěžit. Nevnášejte nesoulad tam, kde již je.
Obecně - proč nyní lidé hodně procházejí krizemi ve vztazích?
Ve vztazích panuje nerovnováha a spousta frází. Co by jeden nikdy neudělal, požaduje po druhém bez mrknutí oka pomocí manipulativních a vydíracích technik. Lidé si vytvoří nějaký vysněný obraz, pak vezmou tesací nástroje a partnera předělávají k obrazu svému, místo aby se naučili chápat, co mají před sebou ve skutečnosti. To navíc partnerské ani není. Když by postoj změnili, tak by do spousty vztahů vůbec nenaskočili. Ale tady se pohybujeme po kolbišti biochemických procesů, které naši pozornost dokáží paralyzovat. V mládí si nacházíme, co sami nejsme. Velmi vzdálené konce se přitahují, je to z důvodu zachování rodu. Jsme tak naprogramovaní. Čím větší rozdíl, tím lépe. Když přejde chemie, přechází to do jiné fáze. Začínáme vidět varovné signály, které v růžových brýlích chemie nebyly spatřeny. A i když varovné nápisy vidíme naprosto zřetelně, trvá nám obvykle nějaký čas, než se z toho dostaneme ven.
Může tu být i nějaká souvislost s uplynulým rokem 2012?
Všeobecně se doba zrychlila. Technologie komunikace je rychlejší a zasahujeme tam, kde jsme před patnácti lety neměli šanci se propojit. Tím, jak informace plynou, se zvyšuje i zkušenost. V roce 2012 nastala změna. Toho si všimlo určité procento lidí, které má možnost změnit uvažování společnosti v globálním měřítku. Ale je to pozvolný proces. Revoluce v nás. Nikdo není víc ani míň. Jak říká paní Jarmila z Lokte - všichni jsme stejně dlouhé trubky…
Lze na to pohlížet i z hlediska astrologického či numerologického?
Vesmír je dynamický matematický model v principu se sklonem k cyklickým jevům. Ty jsme schopni odpozorovat a převést do numerologie a astrologie. Je to pole pravděpodobnosti. V zásadě však platí, že toto má na nás jen dílčí vliv, důležité je, jestli se umíme rozhodovat, nebo před situacemi ustupujeme. Když naše mysl ustupuje před rozhodnutím ano - ne, dostanete se vždy po čase do místa, kde už není kam dál jít. Lidé se často nedokáží rozhodnout, protože vidí jen špatné důsledky. Je to však pouhá lest ega. Lidé, co se rozhodují za sebe bez vnějších vlivů, si zvětšují pole aktivních možností žít svůj život ve vnitřním klidu a pravdě. Je však jednodušší nechat za sebe rozhodnout numeroložku, kartářku nebo astrologa a pak své chyby, které z toho zákonitě vzejdou, hodit opět mimo sebe. V zásadě platí - každý je zodpovědný sám za sebe.
Děkujeme za rozhovor. (zem)
Kontakt:
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., https://www.startovac.cz/projekty/mystik-z-velryby/
Pozor, soutěž!
Měli jste také už někdy pocit, že vás někdo proklel? Napište nám, co si o prokletí myslíte. Své příspěvky zasílejte na adresu redakce nebo e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. s heslem „prokletí“. Dva vylosovaní čtenáři získají knihu Harryho Telesfora Krušnohorské proroctví.

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

3104558
DnesDnes629
VčeraVčera876
Tento týdenTento týden1505
Tento měsícTento měsíc13651

Partnerské weby

apartman banner

Zdraviapuvab