Jsou lidé, které v životě skoro nic nevyvede z rovnováhy. Na všechno se dokáží dívat realisticky, prakticky, mimořádné události řeší s přehledem. Jiným se podlamují kolena při zvládání běžných povinností, ve stresových situacích pociťují úzkost, nepříjemný

pocit je ovládá i z obyčejné návštěvy zubaře či přijímacího pohovoru. Jak jste na tom se strachem vy? To se můžete dozvědět z našeho zábavného testu. Vyberte si vždy jednu z možných odpovědí a nakonec body sečtěte.

1. Co si pomyslíte při sledování hlavní zpravodajské relace v televizi?

a) máte obavy z toho, kam svět spěje 1

b) snažíte se nad obsahem moc nepřemýšlet 2

c) že převládají negativní informace 3

2. Které barvy jsou vám nejsympatičtější?

a) hnědá, zelená, oranžová 3

b) červená, černá, šedá 1

c) fialová, modrá, žlutá 2

3. Máte-li jednat s příliš sebejistým člověkem:

a) v jeho přítomnosti se necítíte dobře 1

b) nemáte s tím problém 3

c) záleží na tématu, jaké máte probírat 2

4. Který ze sportů obdivujete?

a) tenis, golf 3

b) bungee jumping, paragliding 1

c) společenský tanec, šachy 2

5. Jak se cítíte při bouřce, v extrémně nevlídném počasí?

a) záleží na tom, kde se právě nacházíte 2

b) není vám dobře po těle 1

c) říkáte si, že takový je život 3

6. Který z filmových žánrů sledujete nejraději?

a) horory a sci-fi 1

b) romantiku, příběhy o lásce 2

c) každý, když je kvalitní scénář 3

7. Míváte často sny, které vás děsí?

a) zřídka 2

b) vůbec 3

c) ano 1

VYHODNOCENÍ

7 - 11 bodů: Podle bodového skóre lze soudit, že se v životě rozhodně nepouštíte na tenký led. Máte rádi všechno pod kontrolou, sázíte na jistotu, jen žádné experimentování. Let na rogalu, skoky padákem rozhodně nejsou nic pro vás. Nejlépe se cítíte v důvěrně známém prostředí, ani výhra v loterii, která by vám umožnila cestovat kolem světa, by vás nijak nenadchla. Někdy se přistihnete, že špatně zvládáte i nadměrný stres. Není nic výjimečného, jestliže vás v nějaké důležité, kritické situaci začne bolet žaludek, rozbuší se vám srdce, přepadne vás úzkost. Měli byste se s těmito nepříjemnými pocity naučit pracovat, více odpočívat a relaxovat.

12 - 16 bodů: Zdá se, že nepatříte k žádným strašpytlům. Zastáváte názor, že v životě se musí všechno vyzkoušet. Když si něco vezmete do hlavy, nic vás nezastaví. Dokážete se upnout k cíli, ať to stojí, co to stojí. Je zřejmé, že stojíte oběma nohama na zemi. Pokud nemáte vyhnutí a musíte jít do rizika, učiníte tak většinou po zralém úsudku, obvykle zvažujete všechna pro a proti. Mnohokrát se vám potvrdilo, že lepší je počítat do deseti, než se spontánně vydat za něčím se zcela nejasným výsledkem.

17 - 21 bodů: Počet dosažených bodů napovídá, že jste člověk do nepohody. Rozhodně máte pro strach uděláno, což se zcela jistě projevovalo už v dětství. V životě vás nezastaví žádné překážky, umíte jim čelit s obrovskou vůlí, zápalem, neochvějností. Není se čemu divit, že jste vyhledávanými společníky, dobrými přáteli, ochotnými spolupracovníky, kteří mají vždy po ruce dobrou radu, skvělý nápad, důmyslné řešení. Umíte si život jaksepatří vychutnávat, strach určitě není něco, co by vás brzdilo v rozletu.

(se)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

3104566
DnesDnes637
VčeraVčera876
Tento týdenTento týden1513
Tento měsícTento měsíc13659

Partnerské weby

apartman banner

Zdraviapuvab