Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/www/spirit.cz/www.spirit.cz/templates/spirit_3_8_2_11_2017/functions.php on line 205

Patříte k lidem, kteří považují odpočinek za luxus a tvrdí o sobě, že si ho nemohou dovolit? Nebo jste toho názoru, že relaxace pomáhá odbourávat stres, je důležitou prevencí nejrůznějších nemocí, nedílnou součástí životního stylu? O tom, zda umíte

správně odpočívat, se dozvíte z našeho zábavného testu. Vyberte si vždy jednu z možných odpovědí a nakonec body sečtěte.

1. Jak ráno vstáváte?

a) nemáte s tím žádný problém 1

b) většinou byste nejraději zůstali v peřinách 2

c) záleží na tom, co vás čeká 3

2. Spíte dobře?

a) to o sobě nemůžete tvrdit 1

b) většinou ano 3

c) jak kdy 2

3. Co děláte proti stresu?

a) snažíte se mu vyhýbat 2

b) snahu s ním bojovat považujete za marnou 1

c) máte oblíbené aktivity, svůj zaručený recept 3

4. Jak byste ohodnotili svůj způsob stravování?

a) snažíte se o zdravý jídelníček 3

b) jíte, na co máte chuť 1

c) jste trochu lajdák 2

5. Kolik šálků kávy denně vypijete?

a) jeden až dva 3

b) záleží na tom, zda jste ve stresu 2

c) raději je nepočítáte 1

6. Co vám dělá během dovolené dobře na duši?

a) rádi poznáváte památky 2

b) když si můžete vyhodit z kopýtka a nešetřit 1

c) není nad krásnou přírodu 3

7. Když přemýšlíte o budoucnosti, co vám přijde na mysl?

a) ze stáří máte trochu obavy 2

b) raději na ni nemyslet 1

c) máte jasnou představu a těšíte se na ni 3

VYHODNOCENÍ

7 - 11 bodů: Jak naznačuje počet dosažených bodů, zdá se že vás práce hodně baví, jste hyperaktivní. Někdy natolik, že zanedbáváte své přátele, koníčky, šidíte rodinu. Pokud pociťujete únavu, vyčerpaní, snažíte se tomu nevěnovat pozornost, stále chcete odvádět maximum, vydávat ze sebe to nejlepší. Zřejmě byste se měli nad sebou zamyslet, nad svým životním stylem, něco ve svém životě změnit dřív, než bude pozdě. Nedostatek spánku a odpočinku totiž může vést k vážným zdravotním problémům.

12 - 16 bodů: I když se snažíte v životě najít ve všem rozumnou rovnováhu, ne vždy se to daří. Někdy přestanete naslouchat svému vnitřnímu hlasu, který vám radí zvolnit a máte pocit, že je vaše energie nevyčerpatelná. Jindy máte nutkavou chuť nad vším mávnout rukou, odložit na později, bez ohledu na to, jaké to může přinést důsledky. Záleží na psychickém rozpoložení, na tom, v jaké situaci se nacházíte, jak moc se ke slovu hlásí zodpovědnost, pevná vůle. Ale ve své podstatě máte rádi vyšlapané cestičky, stereotyp.

17 - 21 bodů: Podle bodového skóre lze usuzovat, že jste pohodář, člověk, který se nikam nehrne, má rád svůj klid. Leccos kolem sebe se snažíte vidět v lepším světle. Patříte nejspíš k lidem, kteří si dokáží mnohé dobře naplánovat, načasovat, snažíte se vyhýbat stresu. Dá se předpokládat, že dbáte i o životosprávu, odpočinek, dostatečný spánek, nezapomínáte ani na pohyb, na relaxaci nešetříte. Víte dobře, že péče o zdraví se vám mnohonásobně vrátí, proto se snažíte svému tělu pozorně naslouchat.

(pru)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

3076801
DnesDnes231
VčeraVčera461
Tento týdenTento týden2702
Tento měsícTento měsíc231

Partnerské weby

apartman banner

Zdraviapuvab