Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/www/spirit.cz/www.spirit.cz/templates/spirit_3_8_2_11_2017/functions.php on line 205

…citlivě reagujete na změny počasí
Citlivost na změny počasí, zvláště na chlad a vlhkost, provázejí bolesti hlavy a únava. Tento stav signalizuje, že ve vaší stravě je nedostatek potravin se zvýšeným obsahem hořčíku a vitaminu B6.

…se často rozčilujete
V průběhu silné emoce, rozčilení a hněvu náš organismus dokáže „spálit“ neuvěřitelných dva tisíce miligramů vitaminu C a dalších cenných látek. Bohužel vitamin C se nedá v našem organismu skladovat, musí být neustále doplňován. Pokud jste silně emocionálně založení, je nezbytné, abyste zvýšili příjem tolik potřebného vitaminu C.

… reagujete podrážděně a nervózně
Hořčík působí na správnou činnost nervů, utišuje a uklidňuje. Naše nervová soustava potřebuje k normální činnosti dostatek hořčíku. Minerálům hořčíku a vápníku se často přiřazuje termín přirozená sedativa, neboť mají výrazný uklidňující účinek. Další látky, které zmírňují podrážděnost, jsou fosfor a vitamin B 12.

… máte agresivní projevy
Je důležité provést radikální změnu jídelníčku. Z masa upřednostňovat drůbež a ryby, zvýšit konzumaci zeleniny, zejména brokolice, květáku, okurek, špenátu, rajčat, hrášku a baklažánů. Vhodný je kefír, jogurt, tvaroh a různé druhy ovoce. Výbušné jedince lze překvapivě uklidnit neslazenými bylinkovými čaji, například z heřmánku, meduňky nebo lipového květu. Je nutné vyhýbat se silné černé kávě, alkoholu a čokoládě.
(žuk)
 

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2761693
DnesDnes272
VčeraVčera415
Tento týdenTento týden3079
Tento měsícTento měsíc9376

Partnerské weby

apartman banner

Zdraviapuvab