Jak žít život, který nás uspokojuje a naplňuje, zároveň s vnitřní harmonií a ve zdraví? Je to vůbec možné? Je v lidských silách zvládat stres tak, aby nepoznamenal naši psychiku a zdraví? Je možné obejít se bez velkého množství medikamentů s nepříjemnými vedlejšími účinky? A není údělem člověka život protrpět? Možná stačí

podívat se do dávné minulosti a poodhrnout roušku tajemství moudrých mistrů.

Tajemství dlouhověkosti faraonů

Mezi prastaré techniky napomáhající harmonizaci organismu patří tzv. žezla síly. Jejich historie sahá do hluboké minulosti, kdy jejich blahodárných účinků využívali egyptští faraoni. Ti se prostřednictvím žezel síly stýkali se svými bohy a prodlužovali si věk dvoj až trojnásobně. Při průměrném věku Egypťanů 25 až 30 let to znamenalo, že například jenom vláda faraona Piopi II. trvala 94 let, Ramses II. vládl 67 let a Titmos III. 54 let.

 Žezla síly používali tibetští a čínští mistři. Ve středověké Evropě zase mágové a alchymisté. Ti se při tehdejším průměrném věku 38 let také dožívali vysokého stáří. Albert Veliký 87 let, Saint Germain 86 let. Nikolas Flamel napsal, že dosáhl stáří 88 let pouze díky žezlům. Žezla síly byla také používána v Tibetu, Indii, Číně a mnoha jiných zemích.

Od kavkazské jógy k žezlům

V současné literatuře se popis párových žezel poprvé objevuje v knize polského autora Konta Valevského „Systém kavkazské jógy“, publikované v USA v roce 1995. Valevski dal těmto žezlům název žezla síly. Oranžové žezlo je sluneční a bílé je žezlo Luny, neboli Měsíce. Valevski ve své knize popsal zjednodušený způsob výroby žezel, přičemž oranžové je vyrobeno ze slitiny mědi, uvnitř jsou minerály a grafit. Bílé žezlo je ze slitiny cínu a uvnitř se nacházejí magnety a minerály. Valevski podrobně popsal i cvičení s těmito žezly, neboť informaci dostal od svých učitelů kavkazské jógy.

Venuše a Mars

Vyrobit žezla síly v dnešní době si dali za úkol ruští vědci Andrej Šem a Alexandr Romaněnko. Při svých pokusech použili knihu Valevského, archeologické nálezy, historickou literaturu, logické úvahy, intuici a také výsledky pozorování vědců, kteří pracovali na podobném úkolu. Svá žezla síly vyrobili i někteří jiní následovatelé Valevského. Romaněnkovi a Šemovi se podařilo vytvořit žezla síly, která působí pomocí magnetoterapie, galvanoterapie, metalo i mineraloterapie.

Podle materiálů, ze kterých jsou žezla vyrobena, nazvali oranžové Venuše (kovem Venuše je měď) a bílé Mars a Saturn (kovem Marsu je železo, Saturnu zinek). Žezlo Marsu je vyrobeno ze slitiny zinku, olova, cínu a antimonu. Uvnitř se nachází směs minerálů, červená jašma, hematit, granát a almandin. Žezlo Venuše je vyrobeno z bronzu, tj. ze slitiny mědi, cínu a antimonu. Uvnitř jsou jantar, grafit, nefrit, malachit a serdolik.

Šem a Romaněnko žezla vyrobili a také si je patentovali.

Harmonizace energie jin a jang

Valevski nazval žezla správněji žezlemslunečním a žezlem Luny (Měsíce). Pojmenoval žezla ne podle složení, ale podle funkce. Oranžové žezlo se vždy bere do pravé ruky, tím se aktivizuje sluneční energetický kanál Pingala, a bílé do levé ruky – tím se aktivizuje měsíční kanál Ida.  Hlavním cílem žezel je harmonizace energie jin a jang, a otevření čaker (energetických center). Energie jin je Luna i země, je to chlad i zpomalení. Energie jang je nebe, teplo a zrychlení.

 Žezla síly sklidila úspěch na mezinárodním kongresu v Moskvě v roce 1997. Ten byl zasvěcen otázkám tradiční národní medicíny. Byla zde předvedena mezi mnoha amulety a talismany z Indie, Tibetu, Japonska, Číny a Koreje.

Žezla síly a jejich účinky

„Organismus na jejich působení reaguje zlepšením krevního oběhu mozku, zlepšováním funkce všech vnitřních orgánů, centrální nervové soustavy a načerpáním životní síly. Praxe ukázala jejich efektivnost při léčbě sklerózy, poruch zraku a sluchu, roztroušené sklerózy, trávicího traktu, páteře, narušení krevního oběhu, zvýšeného krevního tlaku, srdečně cévních onemocnění, onemocnění centrálního nervového systému a po mozkové mrtvici. Prokázalo se, že po úrazech kosti rychleji srůstají a rány se lépe hojí,“ vysvětluje terapeutka Iva Kukačková z ústeckého Epam centra.

Ludmila Veselá

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

3055462
DnesDnes265
VčeraVčera418
Tento týdenTento týden1490
Tento měsícTento měsíc3599

Partnerské weby

apartman banner

Zdraviapuvab