Čím tak nadchly masáže nohou cestovatele Marca Pola, že se rozhodl rozšířit je z Číny po celé Evropě? A co dodnes vede indické matky k tomu, aby své dcery učily masáže nožiček novorozeňat a malých dětí?

Tajemstvím je stimulace citlivých bodů na

chodidlech a zajištění volného průtoku životní energie celým tělem. Po tisíciletí využívala tyto body manipulační léčba, ať už v podobě reflexní terapie, akupunktury či akupresury. Pomáhali si jí Číňané, Indové, Egypťané, Řekové, Římané, Japonci a také Indiáni.

Reflexní body na plosce, prstech, nártech a okolí kotníků jsou spojeny s celým tělem a všemi orgány. Proto se péče o nohy projeví na celém organismu.

Co můžeme pro své nohy udělat?

Po celodenním „věznění“ nohou v botách nebo po delší chůzi je jim třeba dopřát relaxaci, jakou si zaslouží. Tou nejlepší je uvolňující koupel zakončená masáží.Hlazení, natahování a mačkání prstů, otáčení kotníku, masáž Achillovy šlachy či klenby má regenerační a posilující účinky na celý organismus.

Stimulací odpovídajícího bodu dojde k aktivaci činnosti příslušného orgánu. Stlačováním a hlazením jednotlivých bodů ovlivníte svaly, klouby a vnitřní orgány. Na plosce nohy velmi spolehlivě odhalíte i problémová místa. Bolestivost určité plošky totiž znamená, že odpovídající orgán nebo část těla není energeticky úplně v pořádku, takže je můžete samotnou masáží povzbudit. Opakovaná masáž plošky v pravidelných intervalech bolest postupně zmírňuje, až úplně odezní.

Celkovou tlakovou masáž chodidel provází stav, kdy se mysl přestává upínat na tělo a dochází k hlubokému stavu relaxace. Může ji dělat odborník, členové rodiny navzájem, ale i člověk sám sobě.

(luv)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

3021018
DnesDnes156
VčeraVčera217
Tento týdenTento týden1038
Tento měsícTento měsíc156

Partnerské weby

apartman banner

Zdraviapuvab