Granátové jablko je bohatým zdrojem vitaminů A, E, C a B, vápníku, fosforu, jodu, železa a také draslíku, sodíku a hořčíku. Často je označován za elixír krásy, ale pomáhá i pro udržení zdraví. Důvodů, proč ho zařazovat do

 jídelníčku, najdeme spoustu.

Přínos pro sexuální zdraví. Granátové jablko pomáhá obnovit hormonální zdraví žen a mužů a tím zlepšit sexuální život. Navíc, ženám užívání granátového jablka pomáhá při bolestivé menstruaci a menopauze. Muži, kteří pravidelně pijí šťávu z granátového jablka, mohou zapomenout na problémy s potencí.

Hubnutí. Granátové jablko je úžasným prostředkem, který pomáhá při hubnutí. Při dostatečné nízké kalorické hodnotě (60 kalorií na 100 gramů) zlepšuje metabolismus, odstraňuje toxiny, zlepšuje trávení, což je základ pro zdravé hubnutí. Stačí přidat pár zrnek granátového jablka do salátu nebo si k masu připravit omáčku z granátového jablka a můžete si být jisti, že pod kůži se neuloží žádný tuk, skvěle podpoří trávení.

Kosmetická taška v jednom ovoci. Po granátovém jablku by měli sáhnout lidé s problematickou pletí. Kyseliny citronová, jablečná, šťavelová a další pomohou zbavit se pih, stařeckých skvrn a akné a učinit pokožku hladší a zářivější. Zkuste smíchat malé množství smetany s kávovou lžičkou čerstvého džusu z granátového jablka a nanést masku na obličej. Nechte působit alespoň deset minut. Malé množství masky je ale dobře nejlépe vyzkoušet na hřbetu ruky, zda nevznikne alergická reakce.

Pro zdraví. Ne bezdůvodně se zrnka granátového jablka používají v gruzínské kuchyni skoro v každém jídle. Granátové jablko má schopnost snižovat krevní tlak, je vynikající prevencí proti ateroskleróze. Díky vitaminu A pomáhá zlepšovat zrak, pití osvěžující šťávy dokáže zabránit u starších lidí rozvoji šerosleposti a šedého zákalu.           

(zor)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2760413
DnesDnes459
VčeraVčera458
Tento týdenTento týden1799
Tento měsícTento měsíc8096

Partnerské weby

apartman banner

Zdraviapuvab