Kdo si chce udržovat pěknou postavu a štíhlost nezdědil po předcích, musí na sobě neustále pracovat. Ať už se vám podařilo několik kilogramů shodit, nebo se potřebujete udržet ve formě, je dobré vědět, jak na to. Připomeňme několik praktických

tipů:

+ Stanovte si rozumný cíl. Motivujte se například módním oblečením, novým parfémem, slibte si, že když se vám podaří zhubnout, dopřejete si nějaký zajímavý zážitek, vzrušující víkend.

+ Omezte smažená jídla a přílohy. Brambory a rýži nahraďte salátem z čerstvé zeleniny. Do všech jídel, kde se při kuchyňské úpravě běžně používá tučná majonéza, přidávejte nízkotučný bílý jogurt. Jako zálivku používejte bylinkové oleje, koření, sójovou omáčku. Čím výraznější bude mít jídlo chuť, tím toho méně sníte.

+ Víte, že hlad spolehlivě zažene voda? Nejméně deset sklenic vody denně je spolehlivou cestou, jak sníst méně jídla. Pokud bude voda ledová, spálí tělo o něco víc kalorií, neboť organismus potřebuje energii, aby vodu ohřálo.

+ Do obchodu nechoďte hladoví. Dopředu si připravte seznam toho, co chcete koupit, a snažte se ho dodržet. Váš plán na sto procent vyjde, když si do peněženky vložíte jen tolik peněz, kolik bude nákup odhadem stát. Jestliže se začnete v supermarketu rozhlížet bez seznamu a s neomezenými finančními prostředky, nakoupíte dvakrát tolik než jste zamýšleli.

+ Vyhněte se při cestě po městě obchodům, které vás svojí omamnou vůní lákají vstoupit. Jestliže nemáte pevnou vůli a dělá vám problémy odolat rychlému občerstvení, raději to vezměte oklikou, zvolte cestu vedlejší ulicí.

+ Jste zvyklí vydatně jíst třikrát denně, anebo stále něco dobrého strkat do pusy? Změňte své stravovací návyky, pět porcí za den jsou ideální. Dobré je připravit si jídelníček dopředu, stejně jako potřebné suroviny.

+ Honí vás večer u televize mlsná? Spíš z nudy saháte po pikantních chipsech, lahodné čokoládě, slaných oříšcích? Nebezpečnému mlsání předejdete, když si hned po večeři vyčistíte zuby i povrch jazyka.

+ I barva nádobí dokáže tlumit apetit. Pokud chcete zhubnout, vyhněte se oranžové. Ta totiž povzbuzuje chuť do jídla, takže je vhodná spíš pro lidi, kteří potřebují přibrat. Kdo chce shazovat kilogramy, měl by sáhnout po modrých talířích.

(mv)

DODATEK

Pokud chcete odolat pokušení z jídla, zkuste nejdříve přivonět ke kapesníku navoněném silným parfémem. Ten vaši chuť ztlumí.

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2760405
DnesDnes451
VčeraVčera458
Tento týdenTento týden1791
Tento měsícTento měsíc8088

Partnerské weby

apartman banner

Zdraviapuvab