Jednou z nejtajemnějších a nejrozporuplnějších postav českého okultismu byl Jiří Arvéd Smíchovský. Mág a kabalista, údajný člen Satanovy církve a tajný špion žil v Praze v pověstném domě U zlaté lodě (Letenská ulice 1). Již samotný dům byl doslova prošpikován

duchy a démony, navíc stojí na významné křižovatce energetických proudů.

JUDr. PhDr. Smíchovský (za II. světové války se psal jako Smichowski) vstoupil do služeb nacistů, stal se agentem služby SD, pracoval v oblasti výzkumu paranormálních jevů a kooperoval s tajnou nacistickou společností Thule. Zajímala ho černá magie, parapsychologie, komunikace s vyššími entitami, se záhrobím a andělskými světy. Nebyl žádným šílencem, ovládal němčinu, francouzštinu, italštinu, latinu, klasickou řečtinu a hebrejštinu, pouze své vášni zcela propadl. Nakonec však hrátky s okultismem přivodily jeho pád.

Tajné dokumenty nestačil odvézt

Rok 1945 byl pro doktora Smíchovského pohromou, rozpracované projekty (označené jako A 112 a A 113), které se zabývaly využitím magie pro boj s válečným nepřítelem, byly přerušeny, jejich fragmenty zmizely neznámo kam. Jak se nám podařilo již v 70. letech minulého století zjistit, velký zájem o tyto supertajné dokumenty projevoval jistý důstojník z centrály pražského gestapa. Listiny pravděpodobně odcizil, ale nestačil je vyvézt do tehdejší americké okupační zóny. Gestapáka zastřelili kdesi u jihočeských Čimelic na Písecku. Byla to náhoda, nebo plánovaná akce konkurenčních zlodějů?

Smíchovský byl za války dvakrát zatčen a opět propuštěn. Zatkli ho i Sověti a rudí gardisté z Čech, ale také oni ho vždy omilostnili… Nakonec jako zázrakem unikl i hromadnému zabíjení a lynčování kolaborantů v Praze.

Záhadná smrt

Ještě během květnového povstání Smíchovský experimentoval s černou magií, měla ochromit postupující Rudou armádu. Na unikátním a dodnes nevysvětleném projektu se podíleli i další mágové - Felix de la Camara, Antonio Spangler a bývalý carský důstojník Muchin. Zajímavé je, že všichni Smíchovského spolupracovníci kamsi zmizeli, rozplynuli se jako pára nad hrncem, když se pokus nezdařil a hrozilo jim zatčení. Vše odskákal jen Jiří Arvéd Smíchovský, guru celého spolku.

Devětadvacátého dubna 1947 byl odsouzen k dlouholetému žaláři. Vězněn byl na Pankráci, na Borech a nakonec 22. ledna 1951 záhadně zemřel na Mírově. Podle jedné verze byl zabit bachařem, podle jiné najatým vrahem, členem radikálních iluminátů. Hovořilo se také o zabití démonem, kterého údajně přímo v cele okultista vyvolal a zhmotnil.

Jeden ze znalců se vyslovil, že Smíchovský vykrvácel po absolvování rituální obřízky. Samozasvěcením do tajné hebrejské sekty prý chtěl nabýt mimořádných schopností a z Mírova prchnout.

Každopádně si na onen svět vzal všechna svá tajemství, nikomu, ani ve vězení, neprozradil ani slovo.

Jiří Nový

Foto: Pixabay

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2760418
DnesDnes464
VčeraVčera458
Tento týdenTento týden1804
Tento měsícTento měsíc8101

Partnerské weby

apartman banner

Zdraviapuvab