Všichni bychom rádi byli zdraví a uměli zahnat nemoc dříve, než propukne. K tomu je ovšem potřeba na své imunitě trochu zapracovat. Imunitní systém můžeme posílit zdravou stravou, otužováním, pozitivním přístupem k životu a bezpečnými přírodními prostředky bez

vedlejších účinků.

Pravidlo první - vybírejte si správná jídla

Na životosprávě záleží víc, než si možná myslíte. Správný pitný režim, dostatek zeleniny a ovoce, pravidelný přísun minerálů - to je to, co imunita potřebuje.

Pravidlo druhé - nebojte se chladu

Navléci se okamžitě do silných svetrů a zabalit se do dek, kdykoliv ucítíte byť jen náznak chladu, je ten největší nerozum, jakého se můžete dopustit. Máte pocit, že otužování je jen pro blázny? Ti si ale užijí život pravděpodobně o pár let delší a zdravější než ti, kteří se nechtějí „nastudit“, jímá je panická hrůza z toho, že ofouknou a mají doma ve dne v noci teplotu minimálně šestadvacet stupňů Celsia. S otužováním je třeba začít postupně. Ideální je ranní chladná koupel, pokud ovšem víte, že byste za normálních okolností pod chladný proud vody nevstoupili, zkuste nejprve vlažnou vodu. Věřte, že po určité době si ve studené sprše budete přímo libovat.

Pravidlo třetí - buďte v pohodě

Nepodceňujte vliv duševního zdraví na to fyzické. Stres je pro viry tím nejlepším spojencem a pokud jste permanentně uštvaní a zničení, není se čemu divit, že pochytáte ze vzduchu všechny možné virózy. Dopřejte si více času na odpočinek.

Pravidlo čtvrté - zkuste něco z přírody

Česnek. Jde o velmi účinné přírodní antibiotikum, které navíc pomáhá snižovat krevní tlak a hladinu cholesterolu.

Šťáva z celých listů aloe vera. Má silné antibakteriální, protivirové a protikvasinkové účinky. Velmi účinně upravuje trávení a společně s acidophilem upravuje střevní mikroflóru, což je základ pro celkovou imunitu organismu.

Vitamin C. Působí preventivně proti nachlazení. Pokud na vás jdou první příznaky onemocnění, je vhodné zvýšit dávku na tři gramy denně.

Oregano. Další přírodní antibiotikum, které působí proti bakteriím, virům a plísním v organismu. Pomáhá při onemocnění dýchacích cest, kožních a střevních infekcích.        

(vlab)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2760429
DnesDnes475
VčeraVčera458
Tento týdenTento týden1815
Tento měsícTento měsíc8112

Partnerské weby

apartman banner

Zdraviapuvab