Růže nechyběly na římských stolech při bujných hostinách, zamilovaní si jejich lístky posypávali lože a ženy nosily růže ve vlasech. Tato nekorunovaná „královna květin“ odedávna symbolizuje dokonalost, osvícení, ale také tajemství. Uspořádání okvětních lístků vyjadřuje

neustále se otáčející kolo života a magickou spirálu věčnosti, střed pak hluboké tajemství vesmíru. Barva květu a počet okvětních lístků může do značné míry ovlivnit význam tohoto symbolu.

V alchymii se lze setkat s růží dvoubarevnou – červeno-bílou. Představovala světlo a čin, dualitu, která tvoří celek. Mystický řád rosekruciánů používá symbol pětilisté růže a kříž. Čtyřka kříže společně s pěti okvětními lístky růže tvoří číslo devět, jež bylo posvátné i pro Kelty. Pětilistá růže v kombinaci s pentagramem tvoří tzv. růžový pentagram. Ten má chránit člověka před vnitřní rozpolceností a pomáhá mu zachovat mlčenlivost a tajemství. V Německu se kdysi zavěšovala růže nad místo, kde se vedly důležité a tajné porady, jejichž obsah měl zůstat nepovolaným utajen. Čtyřlistá růže všem připomíná čtyři živly a stabilitu, šestilistá je symbolem makrokosmu a jednadvacetilistá značí ovládnutí božského principu.

Pomocí růže lze odstranit bloky, podpořit psychiku. Má ale též ochrannou moc. Okvětní lístky růží rozmístěné kolem domu od vás vyženou smutek a chmury. Plátky růží kdysi babky kořenářky používaly k omývání špatně se hojících ran a k zastavení průjmových onemocnění. Kdo vypil čaj z poupat večer před spaním, údajně měl prorocké sny. V magii se růže používala hlavně při rituálech k zachování krásy a přivolání lásky, při partnerských obřadech.

Rituál k získání partnera snů

Potřebujete bílou a červenou růži, kousek papíru a pramínek svých vlasů. Na papírek si napište, jak by měl váš ideál vypadat, a následně ho namotejte kolem pramenu vlasů. Poté vezměte ostrý nůž a rozřízněte obě růže napůl. Přiložte k sobě polovinu bílé a polovinu červené růže a mezi jejich květy vložte papírek s vlasy. Růže svažte růžovou mašlí, obě poloviny polibte a hoďte do potoka, ať plují za vaším budoucím partnerem. Zbylé dvě poloviny růží zahrabte na zahradě nebo v lese do země a v duchu poproste bohyni lásky - Venuši, aby vašemu kouzlu požehnala a pomohla vám najít lásku.

Jak se zbavit smutku a bolesti?
Pokud vám někdo ublížil, emoce jsou rozjitřené. Můžete cítit zoufalství, lítost a bolest. Když nevíte co s tím a hrozí vám, že uvíznete v depresích, zkuste si udělat růžový rituál. Vezměte večer tři sklenice a naplňte je čistou vodou. Do každé vložte jednu růži a postavte je na stůl tak, aby vytvořily trojúhelník. Jedna sklenice přitom musí být postavena směrem k severu, druhá k východu a třetí k západu. Ráno před snídaní vypijte vodu ze sklenice ve směru na východ, před obědem ze sklenice směrované na sever a před večeří si dopřejte vodu z té poslední. Pokaždé, než vodu začnete pít, poproste s upřímnou pokorou vesmírné síly, aby vás zbavily trýzně, kterou prožíváte. Rituál opakujte i v dalších dnech, dokud nepocítíte úlevu.

(zem)

Foto: Pixabay a Danuše Mudriková

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

3021011
DnesDnes149
VčeraVčera217
Tento týdenTento týden1031
Tento měsícTento měsíc149

Partnerské weby

apartman banner

Zdraviapuvab