Básník, hudebník a poutník Pavel Hlušička, který žije na Litoměřicku, považuje letošní rok za mystický. Proč, co ho k tomu vede? Zjistil totiž, že je silně provázán s energií čísla devět. Například součet čísel v datech měsíčních úplňků, počínaje druhým březnovým a prosincovým konče, je vždy devítkový. Tato informace byla jedním z dílků pomyslné skládačky, jejímž výsledkem je unikátní umělecký projekt s názvem

Souznění - devítkové úplňky 2018, který propojí 144 měst Čech, Moravy i Slovenska.

Pavle, co vás inspirovalo k vytvoření tohoto neobvyklého projektu?   

Prvotní inspirace přišla už začátkem roku 2014, kdy jsem se setkal s Dřevmužem, tedy Josefem Matějkou. Jeho umělecká dřevotvorba je založena na spirálách, spirálu najdete téměř na každém jeho výrobku. Mě pro změnu fascinují čísla a mapy. Proto jsem už kdysi začal hledat souvislosti mezi devítkou a dvanáctkou, narodil jsem se totiž 12. 12. 1969 a na ta dvě čísla neustále ve svém životě narážím. Zkusil jsem propojit všechna okresní a krajská města České republiky, kterých je 72, a vyšla mi nádherná dvojspirála. Začíná v Praze u orloje a roztáčí se levotočivě směrem ven. V Jihlavě, která je na rozhraní Čech a Moravy, se spirála překlápí v pravotočivou, směřuje dovnitř a končí u orloje v Olomouci. Na Slovensku spirála začíná v Bratislavě, stáčí se pravotočivě dovnitř a končí ve Žiaru nad Hronom. Slovensko má 71 okresních měst, tedy jsem jako dvaasedmdesáté město vybral Modrý Kameň. Modrá barva symbolizuje klid, vodu, nebe. Celkem to je 144 měst a číslo 144 je dělitelné dvanácti i devíti. Myšlenka propojit zmíněná města pak ve mně postupně dozrávala v souladu s vesmírem. V létě 2016, a asi to nebude náhoda, když i součet čísel toho roku dává devítku, jsem osudově zakotvil na pravém břehu Labe v jedné dynamicky se rozvíjející firmě. Nejprve jsem si všiml, že firma je obklopena devíti devítkami, v současnosti však eviduji dalších třináct devítkových souvislostí. Prožil jsem pak letní slunovrat a červnový úplněk roku 2016 v kamenném kruhu v obci Malíč u Litoměřic, kde jsem ve stanu zažil i několik nočních bouřek. Tehdy jsem začal znovu přemýšlet o spirálovém propojení měst a chtěl jsem, aby v něm hrály roli měsíční úplňky.

Takže tehdy jste začal zkoumat data úplňků a zjistil, že většina těch letošních je devítkových?

Jako výchozí datum jsem původně pro zahájení projektu stanovil 30. duben 2018. To je den, kdy se pálí čarodějnice a zároveň na ten den vychází úplněk. Jelikož však zkoumám všechno do hloubky, objevil jsem v součtu číslic data devítku. Napadlo mě spočítat ostatní úplňky v tomto roce a tím to celé vzniklo.

Co pro vás osobně znamená číslo devět?

Devítku vidím v širších souvislostech. Je to symbol završení, ukončení, naplnění. Vyrůstal jsem v domě s číslem popisným devět. První číslo, které je dělitelné všemi čísly od jedničky do devítky beze zbytku, je 2 520. Číslo 2 520 je zároveň číslem biblickým, na internetu se o něm vedou sáhodlouhé diskuze. Podobně je to s číslem 144 000. Pokud jsou tato čísla předmětem dohadů a sporů, jsou zřejmě důležitá. A obě, světe div se, dávají v součtu devítku. Symbolizují-li určitá proroctví, pak pocházejí nepochybně od Boha stejně jako celý vesmír. Dlužno dodat, že číslo devět poměrně výrazně ovlivňuje jak českou, tak světovou, politiku. Devítky mohou mít přitom jak pozitivní, tak negativní dopad. Záleží na okolnostech. Devítka je dokonalá, má ráda harmonii a soulad. Rozhodně nesnese boj či soupeření.

Vraťme se zpět k projektu. Jaké hlavní poselství nese?

Jde mi o propojení duchovního a materiálního myšlení, o to, aby se lidé zastavili a zamysleli. Zároveň je to připomínka 100. výročí založení někdejšího Československa. I když jsou nyní oba státy samostatné, lidé obou národů si rozumějí, měli by spolupracovat a rozvíjet svůj potenciál. Pro každé ze 144 měst České republiky a Slovenska jsem naplánoval meditaci. Vybíral jsem k tomu především klidnější místa a prostory s historickým nádechem. Projekt začíná i končí úplňkem s tím, že při lunární fázi novu meditace nejsou. Projekt pomyslně půlí na dvě části nov 13. července. V Olomouci končí česká dvojspirála den před novem, 12. července, a slovenská spirála začíná v Bratislavě den po novu, 14. července. Celou akci zahájíme 31. března úplňkovým rituálem v kamenném kruhu v obci Malíč u Litoměřic. Kdo chce, může se připojit.

(zem)

Seznam dalších míst i doprovodných aktivit v rámci projektu najdete na https://www.psychologiechaosu.cz/souzneni-magicke-uplnky/nebo na http://fb.me/projektsouzneni2018. Případně se můžete spojit s Pavlem Hlušičkou přes e-mail- Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.nebo tel. 776 591 526.

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

3104580
DnesDnes651
VčeraVčera876
Tento týdenTento týden1527
Tento měsícTento měsíc13673

Partnerské weby

apartman banner

Zdraviapuvab