hearts 37308 960 720I do Evropy už se dostala nová „seznamovací móda“ s názvem „pheromone party“, tedy feromonová párty. Vznikla před osmi lety ve Spojených státech na popud umělkyně Judith Prays a je založena na myšlence, že tělesný pach hraje

klíčovou roli ve výběru sexuálního partnera. Jak taková párty vypadá a jak probíhá?

Důležitá je už sama příprava. Kdo se chce zúčastnit, musí tři noci po sobě spát v jednom a tom samém bavlněném tričku. Neměl by přitom používat večer žádný deodorant či parfém. Tričko nasáklé vlastním přirozeným pachem pak přinese s sebou na „seznamovací večírek“. Vloží ho do průsvitného sáčku, který je označený číslem a barvou. Růžová značí, že jde o dámský kousek oblečení a modrá, že je tričko pánské. Účastníci si pak berou jednotlivé pytlíky a očichávají je. Vyberou si jeden či více, jejichž obsah jim „voní“ a pak se seznámí s jejich majiteli. Obvykle si prý opravdu padnou do oka a mohou navázat perspektivní vztah.

Teorii, že si vhodného partnera můžeme „vyčuchat“, nahrává i vědecký výzkum. Ačkoli se dlouho předpokládalo, že lidé nemají ve srovnání s jinými savci dobrý čich, studie expertů z Rockefellerovy univerzity prokázala, že nos průměrného člověka rozezná více než bilion rozličných vůní a pachů. Dokáže tedy zaznamenat mnohem více vjemů než lidský sluch nebo zrak. A je jisté, že se bojácný či odměřený člověk chová jinak než člověk sebejistý, srdečný a dobromyslný, stejně tak se budou lišit i jejich tělesné pachy. Možná si tedy opravdu můžeme vhodného partnera „vyčuchat“.

(šál)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2760446
DnesDnes492
VčeraVčera458
Tento týdenTento týden1832
Tento měsícTento měsíc8129

Partnerské weby

apartman banner

Zdraviapuvab