2216silová1Pohoří Biokovo je 2 000 m vysoký vápencový masiv, čnící nad Jaderským mořem v Chorvatsku. Podle některých ezoteriků disponuje obrovskou pozitivní a léčivou energií. Pobyt zde prý u senzitivních jedinců rozvíjí jejich

vlastní léčitelské, jasnovidné a další schopnosti. Také tady mohou zažít široké spektrum takzvaných transpersonálních stavů – opouštět vědomě tělo, dostat se do minulých životů, napojit se na různé kosmické a archetypální formy vědomí a podobně...

Plavovlasé bytosti z jiné dimenze

V 60. letech 20. století se v oblasti pohoří místní obyvatelé často setkávali s vysokými plavovlasými bytostmi ve stříbřitých kombinézách. Jsou známy případy, kdy tito nádherní vysocí muži chodili na víno k místním chorvatským vinařům, protože v jejich světě víno neměli. Chorvaty pro změnu brali do třpytících se sálů, které vznikaly jako mávnutím kouzelného proutku - doslova ze vzduchu. Bytosti tvrdily, že patří k civilizaci, jež se nachází v jiném časoprostoru. Na dně Jaderského moře údajně budovali základnu určenou na pomoc lidstvu. V té době se podobná setkání odehrávala i na protějším břehu Jadranu, v Itálii. Ale když pak jimi byli kontaktováni i vědci a univerzitní profesoři, základna byla rozmetána jinou civilizací, která neměla zájem na tom, aby lidé získali cenné informace. I v současné době se údajně lidé v dané lokalitě ve změněném stavu vědomí mohou setkat s vysokými, nádhernými muži a ženami, kteří vyzařují silné vnitřní bílé světlo. Někdy jsou doprovázeni orly, bílými vlky, sovami či hady. Podle svědectví některých působí bytosti velmi reálně, lze cítit jejich doteky, pokud člověka začnou léčit. Některé jedince prý spirituálně operovaly nebo energeticky čistily, dodaly jim životní sílu. Mnozí od nich také obdrželi i ochranné a magické předměty.

Propojení s historií bogomilů

Bogomilové byli osvícení křesťané nebo křesťanští jogíni, tedy gnostici. Působili na Balkánském poloostrově nepřetržitě po celá staletí, i přes urputnou aktivitu katolíků i pravoslavných "křesťanů", jež bogomilové považovali za lidi řízené peklem. Až muslimský vpád ukončil krásné dějinné období, během něhož na Balkánu vládla nenásilná a láskyplná filozofie bogomilů. Ta byla plná moudrosti a úcty člověka k člověku. Podle bogomilů bylo Biokovo místem, kde existují brány do světa andělů. Anděly přitom chápali jako konkrétní bytosti, s nimiž lze komunikovat a které je mohou hodně naučit. Bogomilové věřili, že je člověk také nesmrtelná bytost. Hmotné tělo měli za dočasnou nádobu, v níž přebývá. Domnívali se, že se člověk vyvíjí směrem k dokonalosti, ale jsou mu kladeny překážky od jiných nepřátelských bytostí jež ho drží v nevědomém stavu (mělo jít o malé tvory s velkou hlavou a tenkými pažemi i nohama). Bogomilové byli mistry v léčení a terapiích. Neuznávali feudální systém a vykořisťování člověka člověkem.

(xar)

DODATEK

Silová místa, silové zóny - jsou místa v krajině, kde se kumuluje jemná energie v daleko větší míře než v okolním prostoru. O jejich existenci a možnostech využití dobře věděli už dávní šamani všech kultur, využívali je k aktivaci energetických center v těle, k rozvoji ducha.

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2995973
DnesDnes344
VčeraVčera428
Tento týdenTento týden2104
Tento měsícTento měsíc3014

Partnerské weby

apartman banner

Zdraviapuvab