2404PředstavujemeJiřina Matoušová je narozená ve znamení Panny, možná proto ji provází větší pracovitost, cílevědomost i pečlivost. Odmala ji bavila tvůrčí práce a měla zájem o módu. I když vystudovala ekonomickou školu a pracovala v tomto oboru, živí se jinou profesí, která ji naplňuje.

Od roku 2004 má vlastní značku, obchod a velkoobchod se spodním prádlem. Nabízené modely sama navrhuje a při jejich tvorbě spolupracuje s nejlepšími světovými výrobci materiálů a krajek. Je přesvědčená, že by ženy měly na výběr spodního prádla dbát, protože je to základ a nejdůležitější část oblečení.

Co vás k vaší profesi přivedlo a jak dlouho trvalo, než jste se prosadila?

V době, kdy se u nás nedalo sehnat hezké a moderní oblečení, jsem začala šít oblečení pro sebe, rodinu. Koupit padnoucí soupravu spodního prádla byl také nadlidský výkon. Přitom je to je pro ženu nejdůležitější kousek oblečení, neboť dokáže formovat křivky postavy do hezkých a žádaných tvarů, na kterých dobře vypadá svrchní oblečení, tedy dodá ženě sebevědomí. Rozjet firmu byla řehole. Neznala jsem víkendy, pracovala jsem mnoho hodin denně, ale bavilo mě to. Výsledky se začaly dostavovat zhruba po dvou letech. Ale bez opory v rodině, na niž se mohu spolehnout a jsem za ni vděčná, by to nešlo. Moje spodní prádlo se stalo vyhledávaným artiklem především pro kvalitu materiálů a dobře padnoucí a zajímavé střihy. Začaly mne oslovovat různé módní agentury i modelky zvučných jmen s nabídkami spolupráce. Mezi nejznámější projekty, jichž se dlouhodobě účastním, patří přehlídky Czech Fashion Week, Made in Jablonec, nebo prestižní soutěže Miss u nás i v zahraničí. Přes odklad se letos konečně moc těším na plánovanou spolupráci v novém projektu Festival krásy v Liberci, Zlíně a dalších městech, počítá se i se zahraničím.

Návrhy nových modelů děláte pouze sama?

Všechny nabízené modely navrhuji a výběr materiálů považuji za základ, některé jsou světovou novinkou. Poznám kvalitu a mám velkou představivost, dopředu tedy vím, co je k čemu vhodné a jak bude výsledek vypadat. To mi pomáhá. Díky týmu šikovných konstruktérek a švadlen si mohu dovolit i výrobu složitých modelů, a to i ve velikostech, které jinde nenajdete. V nejnovějších kolekcích šijeme více než 80 velikostí od jednoho typu podprsenky. Zní to neuvěřitelně, protože u běžného vrchního oblečení, tedy šatů nebo halenek, se běžně nabízí čtyři až šest velikostí. Protože podprsenka plní i funkci zvednutí, vytvarování a stálosti, velmi záleží právě na materiálu, střihu a perfektním odstupňování velikostní řady. Podprsenka se skládá někdy z více než třiceti dílů, které se vyrábějí a šijí i na více než dvaceti různých speciálních strojích.

Podléhá i spodní prádlo módním trendům? Jsou letos nějaké barvy vyloženě „in“, jak se říká?

Jistě. Barvy spodního prádla jdou ruku v ruce s módními trendy vrchního oblečení. Zákaznice jsou náročné a rády barevně sladí oblečení celé. Když jim potom někde něco vykoukne, nepůsobí to rušivě a nepokazí to celkový dojem. Navíc v dnešní době se již krásné spodní prádlo přiznává a dotváří například kostýmky o korzetové podprsenky. Spodní prádlo má ale i své barevné stálice. Patří k nim barvy béžová, černá a smetanová.

Je mezi vašimi modely nějaký, který považujete za TOP?

Za jedno ze splněných přání a jeden z největších úspěchů považuji předvedení diamantové podprsenky v ceně neuvěřitelných 60 milionů korun v rámci přehlídky českých andílků Top Secret Werso Show v Praze v hotelu Hilton. Dodnes se jedná o nejdražší model předvedený v České republice i v celé Evropě. Dovedete si asi představit ta bezpečnostní opatření, která musela být, aby byly model a modelka chráněny. (smích)

Změnily se nějak v průběhu let požadavky zákaznic?

Ano, podstatně. Jak ve velikostní řadě, tak v rámci služeb. Nabízíme osobní přístup a poradenství, ale současná doba ukázala, že je třeba zkvalitnit a rozšířit on-line komunikaci i prezentaci.

Měla byste nějaký tip pro naše čtenářky, podle čeho vybírat spodní prádlo?

Spodní prádlo si pořizujte od kvalitních výrobců a v obchodech, kde vám jsou schopni poradit. Důležitý je vhodný střih, prádlo vyzkoušejte, klidně i více velikostí. Nová podprsenka má mít pevný obvod, protože teplem těla materiál povolí. Obvod musí držet do pravého úhlu s tělem, aby se neposunovala podprsenka nahoru, což vás nutí přitahovat ramínka. Košíčky musejí být dostatečně velké, celé ňadro má být uvnitř a kostice končí až za prsní tkání v podpaží, drží až 80 % váhy prsou. Kontrolu zvolené podprsenky udělejte i zkouškou s vrchním oblečením. Tvar by měl vypadat přirozeně, hezky. Věřte, že špatnou podprsenku neschováte, já ji poznám i pod kabátem. (smích)

Při praní spodního prádla nepoužívejte aviváž, aby se neporušila elastika materiálu. A jedna důležitá rada na závěr – pod bílé oblečení nenoste bílé ani barevné prádlo. Volte béžové odstíny nejblíže k barvě vašeho těla.

(zem)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

3104614
DnesDnes685
VčeraVčera876
Tento týdenTento týden1561
Tento měsícTento měsíc13707

Partnerské weby

apartman banner

Zdraviapuvab