Pro diagnostické účely - na zjištění, zda v těle nedošlo ke škodlivé nerovnováze minerálů, se mohou provádět laboratorní testy vlasů, odebíraných obvykle ze zátylku, kde rostou nejrychleji. Vlasy totiž tvoří bílkovinu zvanou keratin, která obsahuje vel ké množství síry. Podle názoru terapeutů, síra přitahuje škodlivé i prospěšné minerály, které pak udržuje. Jedovaté minerální látky jako například hliník, olovo, rtuť a arzenik, mohou při nadměrném množství působit poruchy chování a někdy dokonce vést až k násilným činům. Nerovnováha minerálů může navíc způsobit různá onemocnění, jako třeba alergii, depresi, zažívací obtíže, hyperaktivitu nebo chronickou únavu.

Vlasoví analytici jsou rovněž přesvědčeni o možnosti stanovení nedostatku nebo i přebytku minerálů tím, když vzorek vlasů vloží na šestatřicet hodin do chemického roztoku a výsledky poté vyhodnocují složitou elektronickou metodou zvanou atomová absorbční spektroskopie. Tak se dají odhalit a určit škodlivé minerály, které mohly do těla proniknout třeba z barviva na vlasy, ondulačních krémů, šamponů i sprejů. Další potencionální příčinou minerální nerovnováhy bývá třeba znečištění ovzduší, nevhodná konzumace některých jídel či nápojů, právě tak jako škodlivé minerály získané z hliníkových kuchyňských potřeb.

Mnozí lékaři a odborníci na vlasy jsou sice k spolehlivosti vlasové analýzy skeptičtí, neboť nepovažují její údaje za jednoznačně směrodatné. Někteří lékaři používají tyto testy přinejmenším jako jisté vodítku, na jehož základě doporučují dietu, navrhují prostředí pro práci a odpočinek, neboť to vše může mít vliv na rovnováhu základních minerálů.
(pak)
FOTO: ICIS.COM
 

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2760428
DnesDnes474
VčeraVčera458
Tento týdenTento týden1814
Tento měsícTento měsíc8111

Partnerské weby

apartman banner

Zdraviapuvab