Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/www/spirit.cz/www.spirit.cz/templates/spirit_3_8_2_11_2017/functions.php on line 205

Obklady ze studené vody. Doporučují se obklady ze studené vody a můžeme přidat pár kostek ledu. Obklady je třeba vyměňovat po několika minutách, protože rychle zte plají.
Kyselé mléko. Výborné jsou obklady z kyselého mléka. Mléčná bílkoviny má vynikající zklidňující účinky. Hrnek mléka se smíchá se 4 hrnky vody, do roztoku se přidá několik kostek ledu. Obklad necháme působit 15 – 20 minut.
Octan hlinitý. Při velké svědivosti se doporučuje použít antiseptický pudr, který je k dostání v lékárně. Octan hlinitý, který je v něm obsažený, zabraňuje vysoušení kůže a mírní svědivost.
Ovesné vločky. Suché ovesné vločky se zabalí do kousku hustého plátna nebo gázy a namočí se do studené vody. Mokré vyždímané vločky se odstraní, ve vodě se navlhčí obklad. Ten se nanese na spálené místo po dvou až čtyřech hodinách.
Tenké plátky zeleniny a ovoce. Ověřenou metodou je přikládat plátky syrové okurky nebo brambory. Tímto způsobem se zchladí zasažený povrch kůže a dochází ke zklidnění zánětu.
Hlávkový salát. Salátové listy povaříme ve vodě a vývar z nich dáme vychladit do ledničky, potom navlhčeným vatovým tamponem potíráme spálenou pokožku.
Jogurt. Nejlepší je přírodní jogurt. Má chladivé a zklidňující účinky.
Čaj. Příznivě působí obklady z čaje přikládané na oteklá a podrážděná víčka.
Ocet. Do vany se studenou vodou přidáme šálek bílého octa nebo přidáme hrst jedlé sody. Po koupeli se pokožka osuší jemně ručníkem.
Co nejvíce tekutin. Organismus se musí bránit před dehydratací (je to přímý následek spálenin), proto dodržujte pitný režim.
Vhodná strava. Vhodná je lehká strava bohatá na minerály.
(vlab)

DODATEK
Vyhýbejte se slunci mezi jedenáctou až šestnáctou hodinou, v té době je sluneční záření nejintenzivnější. Pokud chcete být opálení, opalujte se postupně. Začněte s 15 minutami a postupně dobu pobytu na slunci prodlužujte.


 

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2761689
DnesDnes268
VčeraVčera415
Tento týdenTento týden3075
Tento měsícTento měsíc9372

Partnerské weby

apartman banner

Zdraviapuvab