Pomůžete?

Jsem dlouholetá čtenářka Spiritu, časopisu důvěřuji. Také proto jsem se rozhodla jeho prostřednictvím požádat další čtenáře Spiritu o pomoc. Byli jsme čtyři sourozenci a všichni jsme se - mimo bratra - dostali do adoptivních rodin. Bratra si nechal otec, který se sice snažil, ale nejspíš péči o něj nezvládal a tak se bratr dostal do dětského domova. Bratr se narodil v roce 1942, sestra v roce 1943, byla dána k adopci. Naše matka se rozvedla, v roce 1946 jsem se narodila já, šla jsem do adopce a v roce 1948 se narodila další sestra, též se dostala k adoptivním rodičům. Neznali jsme se, jen věděli, že někde existujeme. Před 15 lety se mi podařilo najít bratra a je to třetí rok, co sestra, která žije v Šumperku, pátrala po rodině a díky internetu našla bratra též. Tak jsme se sešli a jsme rádi, že máme jeden druhého, je to úžasné.

Teď bratr našel konečně i naši poslední sestru. S tou jsme se ještě nesešli, ale plánujeme to. Sestra Miluška pátrala dál, protože jsme se chtěli něco dozvědět také o matce. Víme asi tolik - v roce 1949 se přestěhovala do Ústí nad Labem, ulice Moskevská číslo 10. Vdala se za Rudolfa Severina. Jmenovala se Friedrichová, za svobodna Janoušková (narozená roku 1925), znovu provdaná potom tedy Severinová. Údajně potom přesídlili do Krásné Lípy, snad měli koně a nějaký dobytek. Prý zemřela asi před deseti lety, v Krásné Lípě měla být prý i pochována. Moc prosím, pokud by někdo z čtenářů něco dalšího o jejím osudu věděl, aby mi v redakci zanechal zprávu, budu vděčná za každou zmínku.
Jana V., Mnichovo Hradiště

 

Proroctví o konci světa

Zhruba do devatenácti let dojde ve Středozemním moři k velkým tektonickým změnám. Část střední Itálie - včetně Říma a Vatikánu - zmizí pod hladinou oceánu. Krátce před tím nově zvolený papež přijme jméno Petr II. Ale nebude to ještě konec světa. Zbylí kardinálové se sejdou a zvolí nového papeže. Církev přijme jméno Církev katolická. Asi za padesát let Církev československá husitská, jejíž duchovní aktivity a počet členů se budou umenšovat, se spojí s Církví katolickou a dojde k unii či integraci. Její dějinné poslání bude splněno. Jinak církev Kristova je nezničitelná. Formy církve se mohou měnit: „A na té skále vzdělám církev svou a brán pekelné ji nepřemohou.“ Asi ve třicátém šestém století dojde k obrovským tektonickým změnám v Atlantském oceánu, přijdou velké záplavy, postupně zmizí Spojené státy pod hladinou moře a vynoří se bájná Atlantida. Dojde k intenzivní spolupráci světových náboženství. Socialismus bude na postupu a patří mu budoucnost…
Mgr. Jindřich H., Mladá Boleslav

 


Dary života

Zdravím všechny z východních Čech, z města kultury a perníku. Chci se s vámi podělit o svůj dlouholetý zážitek. Jedná se vlastně o přátelství s kamarádem z vojny, které trvá už sedmadvacet let. Dalo by se nazvat vzácným přátelstvím. Před sedmadvaceti lety jsem vojančil v Chodsku, v krajině krásné přírody, v Domažlicích u pohraniční stráže. Jak se mi tenkrát stýskalo, tak bych teď rád nasedl na vláček a jel tam nazpět. Právě tam jsem se seznámil s kamarádem, který sloužil sice u jiného útvaru, ale měli jsme na mnohé věci stejné názory a tak se z nás stali dobří přátelé. I potom, co nám vojenský výcvik skončil, jsme se navštěvovali.

Jednou jsem jel za ním já do Třince, pak na oplátku přijel on za mnou do Pardubic. Oba máme manželky, s nimiž jsme se seznámili na inzerát. Jeho vyvolená bydlela dva domy od té mojí. Máme stejně staré děti, je nám 45 let. Stále se vzájemně navštěvujeme a posíláme si dárečky. Oni jsou má opora, jsou velmi hodní. Byl jsem jim za svědka, když se brali. Chci říci, že v dnešní době je podobné přátelství spíše vzácností, mezi lidmi panují spíše závist a zloba. A stává se, že někteří lidé druhým nepřejí, když vidí nějaký hezký vztah, snaží se ho narušit. Neuvědomují si, že zdraví a lidské slovo jsou nejcennějšími dary života. Já před dvěma lety prodělal operaci ledvin, dostal jsem se na hranici mezi životem a smrtí. A když ležíte na jednotce intenzivní péče, vidí vás vlastní dítě a vy nemůžete nic dělat, ani promluvit, uvědomíte si (a nejen vy, i řada dalších duší), kde leží pravé poklady a dary života. Proč je mezi lidmi tolik zlosti a nenávisti? Proč neexistuje hvězdička, která by zahřála ty lidské duše. Přeji všem hlavně pevné zdraví.
Martin D., Pardubice

 

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2458310
DnesDnes106
VčeraVčera635
Tento týdenTento týden1436
Tento měsícTento měsíc9256

Partnerské weby

apartman banner