Genetické změny

Kam se vytratila touha lidí objevovat nové neznámé zákonitosti přírody? Darwinova teorie tvrdí, že se člověk vyvinul z opice. V jeho době byla považována za urážející, přinesla mu posměch, a to hlavně od církve. Je velká škoda, že se Darwin nenarodil v dnešní době. Neměl ani tušení o nějaké DNA a možné genetické mutaci, jinak by zajisté jeho myšlenky směřovaly trochu jiným směrem. Pochopil by, že volný výběr druhů není to nejdůležitější. Hlavní roli podle mne hraje potrava, kterou se živočiši živí. Ke genetickým změnám dochází, je-li jedinec nucen žít z nedostatečně pestrou potravou. P odle starých alchymistů oním hadem, který požírá svůj vlastní ocas, je zajisté potravní řetězec přírody. Narušení tohoto řetězce, jenž je citlivý na sebemenší změny ve složení druhů, nabourá výživu celého společenství a vede k zániku mnoha jedinců. Každý druh má svou vlastní DNA, kterou opravuje a udržuje své tělo. Potravou ale přijímá DNA jiného druhu a tu musí rozložit na stavební jednotky aminokyselin a z těchto následně sestrojit vlastní DNA. U savců je to slinivka břišní, která má na starosti rozklad cizí DNA na jednoduché složky potřebné pro vlastní stavbu a tělní DNA. Jsem přesvědčen, že je-li potrava jednostranná, dochází ke změnám pro zjednodušení trávení. Některé enzymy nepotřebné zanikají a v případě pozdější změny nejsou přítomné. Tímto dochází k mutacím genů (stejně tak je dnes mnoho druhů bakterií odolných na penicilin, který je dříve dokázal usmrtit). Jisté druhy bakterií dnes dokáží zpracovávat i mnohé jedovaté kovy - například arsen. Jak je daleko doba, kdy nám začne zlato rezavět? Ke změnám DNA také dochází vlivem prostředí. Kudlanka nábožná má své mimikry ve tvaru větvičky nebo květu, protože se do jejich genů zabuduje DNA rostliny, na níž žije, a to hlavně druhem pryskyřice jako přenašeče. Každý strom, než vytvoří novou větev, udělá předem překážku míze stoupající vzhůru. Tímto se poruší směr gravitace a dochází ke snadnější sedimentaci pryskyřice. Je to stejné jako u krve. Nakloněná zkumavka s krví sedimentuje mnohem rychleji než vodorovná. Uvedu příklad vzniku polypů v nose u lidí. Mnohé tento nešvar trápí. Lékaři řeknou, že příčina vzniku polypů není známá. Ale je. Jedná se o genetickou mutaci na chybném hospodaření těla s prvkem borem, prvkem číslo pět. Bor je vytěsňován do slizničního hlenu v nosních dutinách. Pylová zrnka, která začnou klíčit, jsou-li přenesena hmyzem na bliznu, vyžadují přítomnost boru, jinak se neuchytí a
nevypustí kořínek, který proroste do jádřince. Této vlastnosti podle mého pozorování využívají někteří škůdci. Uvádím příklad škůdce na hruškách. Když jsou hrušky asi v polovině svého růstu, můžete se o tom přesvědčit. Seberte zdeformované plody. jde o čas, kdy se začnou v hrušce tvořit semínka, která jsou zcela měkká a bílá u zdravého plodu. Zdeformovaná hruštička nás ale po rozříznutí překvapí. Nalezneme místo vznikajícího semínka živé červíky, kteří se kroutí a jsou připojeni tenkou stopkou pevně k plodu, stejně jako dítě připojené k matce pupeční šňůrou. Semínko hrušky tam není a místo něj se tam kroutí housenka budoucího škůdce. Nebo rozlomíme-li na jaře pupen topolu, vyrojí se z některého pupenu, který sloužil k přezimování, mnoho matek mšic. Jako invalidní důchodce jsem měl 40 let na studování různých vědeckých zajímavostí, je jen škoda, že nemohu svá pozorování doložit fotografiemi.
Josef K., Teplice v Čechách

Pít vodu ve správný čas

Paní Jitka D. z Ústí nad Labem nám přeposlala e-mail s následujícím textem a určitě nebude od věci, když si ho přečtete i vy:
„Věděla jsem, že je třeba pít hodně vody, ale nevěděla jsem, že je důležité i načasování. Pití vody ve správné době maximalizuje funkčnost lidského těla. Dvě sklenice vody hned po probuzení podporují funkci vnitřních orgánů. Jedna sklenice vody 30 minut před jídlem prospívá trávení a jedna sklenice vody před koupelí snižuje krevní tlak. Jeden pohár vody večer před odchodem do postele je prevencí proti krvácení do mozku a proti možnému srdečnímu záchvatu, k němuž často dochází právě během spánku.“ 

Spiritistická seance

O vánočních svátcích roku 1985 jsem dostala rekreaci v podnikové chatě na Štrbském plese. Manžel byl v té době pracovně v Iráku. Hodně se mi stýskalo, tak jsem chtěla být trochu v pohybu a mezi lidmi. Chata stála stranou od luxusních hotelů a rezidencí, proto její popelnice často probíraly lišky, vraceli se k nim toulaví psi a občas i vlci. Z bezpečnostních důvodů byla nařízena večerka ve 21 hodin. Jediná barevná televize pro 120 rekreantů rozhodně nemohla uspokojit všechny zájemce. Během dne ji okupovaly děti a večer hrstka dospělých. Proto si začali nespokojení rekreanti vymýšlet různé způsoby zábavy. Přišla na přetřes možnost vyvolávání duchů. Neúčastnila jsem debaty na toto téma, ale když už si někteří začali zahrávat s černou magií, raději jsem se ozvala s tím, jak se dá požádat jiná dimenze o odpověď na těžko zodpověditelné otázky. Všichni přítomní byli vzdělaní lidé s vážným zájmen vyzkoušet si „jak chodí sklenička“. Neměla jsem chuť se do jejich hrátek zapojovat, ale těsně před půlnocí za mnou přišla paní, které krátce před nástupem rekreace uhořel kolega z práce v důsledku autonehody a požádala mne, abych skupince zvědavců šla poradit, protože jim sklenička nechodí. V první řadě jsem nechala ve vedlejší místnosti vypnout televizi a do 2 minut nám začala sklenička odpovídat. Podařilo se navázat kontakt se zesnulým kolegou. Dokonce poslal vzkaz matce a sestře. Byla předpovězena havárie Černobylské elektrárny a mnoho jiných důležitých věcí, které se v průběhu roku vyplnily. Když jsme seanci kolem 4 hodiny ranní rozpustili, slyšela jsem podivné zvuky, které mi našeptávaly něco, čemu jsem dobře nerozuměla, ale vyvolávalo to ve mně příšerné pocity. V to ráno jsem se rozhodla, že si už nikdy nebudu „hrát“ s tímto druhem energie. Bůh dobře věděl, proč nám neodkrývá budoucnost. Je toho pro nás často připraveno tolik těžkého, že kdybychom věděli, co nás čeká, nebudeme mít sílu to unést a ztratili bychom vůli k životu. Proto se nemáme ptát, ale spoléhat na pomoc v době, kdy to skutečně potřebujeme. Požádáme-li o ni, dostane se nám jí.
Čtenářka A. T.

 

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2456247
DnesDnes109
VčeraVčera717
Tento týdenTento týden4154
Tento měsícTento měsíc7193

Partnerské weby

apartman banner