Už v pohádkách nacházíme poučení, že láska dokáže zázraky a může překonat jakékoli překážky. A ruku v ruce s láskou kráčí i odpuštění. Odpustit totiž znamená projevit zájem o druhého člověka a cítit k němu v srdci lásku bez ohledu na to, co se kdy stalo. Odpuštění je

rozhodnutí netrpět, nedržet v sobě a neživit nenávist, zlost ani závist.

Svědkem toho, že odpuštění a láska vedou ke smíření a spokojenému životu a mohou být i zdrojem zázraku, se stal i proutkař a bylinář Jiří Tomášek z Příbramska. Přesvědčil ho o tom případ z jeho praxe.

„K mým přátelům patří jedna paní, která je HIV pozitivní. Velice si jí vážím. Jak onemocněla? Její manžel odjel na montážní práce do Afriky a byl tam dlouho. Jak už to tak bývá, zachtělo se mu pomilovat se s černou kráskou a domů si pak přivezl chorobu AIDS. Protože o tom nevěděl, nakazil i manželku. Nemoc se u něj po čase projevila naplno, jeho stav se zhoršil natolik, že musel být hospitalizován v psychiatrickém ústavu. Jeho žena mu ale dokázala odpustit, tak velká byla její láska. Přestože věděla, že je sama také nemocná, zařídila mu léčbu na klinice v Německu. Stav jejího muže byl ale velmi vážný. Vzhledem k infekčnímu onemocnění a celkovému zdravotnímu stavu ho lékaři odmítli do Německa pustit. Paní se však nenechala zastavit a jednoduše manžela z psychiatrického ústavu unesla. Její plán byl dokonalý, ale do podrobností a detailů nelze zabíhat, byl by to nebezpečný návod k použití.

Důležité je, že její manžel dožil svůj život v důstojném prostředí a komfortu na klinice v Německu. Když jsem ženu znovu potkal, říkala mi, že tu chce být tak dlouho, aby se mohla postarat o svou nemocnou maminku. I to se jí splnilo. Nedávno mne znovu navštívila a  s velkou radostí mi oznámila, že množství viru HIV v jejím těle kleslo natolik, že se téměř nedá zjistit. Možná je to tím, že má tak veliké srdce, že se její láska a odpuštění dotkly nebes a stal se zázrak, který jí pomáhá překonat i nevyléčitelnou nemoc.“

(zem)

Milí čtenáři, máte zkušenost s podobným zázrakem? Budeme rádi, když se s námi o něj podělíte. Své příspěvky posílejte na adresu redakce nebo na e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2579398
DnesDnes427
VčeraVčera672
Tento týdenTento týden3228
Tento měsícTento měsíc9762

Partnerské weby

apartman banner