Pomocí detoxikace zbavujeme naše tělo škodlivin, které se do něj dostávají spolu s chemickými látkami, špatným ovzduším, kouřením, alkoholem, léky, stresem, nevyváženou stravou, nedostatečným pohybem a obecně špatným životním

stylem. Detoxikace je často spojována s obdobím jara, kdy se vše probouzí k životu. Občasná očista organismu však neškodí kdykoli v průběhu roku, nejenom v jarních měsících.

Co na talíř nepatří? Detoxikace zahrnuje výraznou změnu stravování a životního stylu, která snižuje příjem toxinů a zlepšuje vylučování. Snažte se jíst střídmě, častěji a tak, aby jídlo zbytečně organismus nezatěžovalo. Pozor na tučná jídla, živočišné tuky, uzeniny a další masné výrobky, bílé pečivo, cukr a sladkosti všeho druhu. Co nejvíce omezte průmyslově zpracované potraviny, nápoje s kofeinem a alkohol. Upřednostněte syrovou stravu, omezeně vařenou nebo jinak zpracovanou. Alespoň v období detoxikace se zaměřte na bio potraviny, pomůže vám to minimalizovat zatížení organismu chemickými látkami. Sůl v organismu působí velmi dráždivě a zabraňuje vylučování škodlivých látek, je na místě výrazně omezit solení a slané potraviny. Nezastupitelný význam má při detoxikaci dostatečný pitný režim. Zvýšený příjem čisté neperlivé vody pomáhá odstraňovat toxické látky z organismu.

(žuk)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2729076
DnesDnes427
VčeraVčera527
Tento týdenTento týden954
Tento měsícTento měsíc18388

Partnerské weby

apartman banner